
Pavlidis houdt AZ met hattrick in spoor van koploper PSV
ALKMAAR (ANP) - AZ is met een overwinning op sc Heerenveen in het spoor van koploper PSV gebleven. De club uit Alkmaar won in eigen stadion met 3-0 en behield daarmee de ongeslagen status in de competitie. De achterstand op PSV, dat met 3-1 van Fortuna Sittard won, bedraagt nog steeds maar 2 punten.
Man van de wedstrijd was Vangelis Pavlidis. Hij maakte alle drie de goals van AZ en verbeterde en passant een record in de Eredivisie. Hij is de eerste speler ooit die vanaf de start van een seizoen trefzeker is in de eerste negen Eredivisieduels van zijn club.
De club van coach Pascal Jansen kwam al vroeg op voorsprong. Pavlidis nam een vrijkomende bal even op de borst aan, draaide weg van zijn verdediger en haalde met succes uit. Thom Haye gooide zijn been ertegenaan, maar die schampte slechts de bal.
Na die goal nam AZ de controle in de wedstrijd. De ploeg had nogal wat spelers moeten afstaan in de interlandperiode, maar iedereen was fit teruggekeerd. Zelfs Yukinari Sugawara, die de afgelopen week nog met Japan moest aantreden tegen Tunesië. Rustig speelden de Alkmaarders de eerste helft uit, al toonde Heerenveen vlak voor rust even spierballen. Een schot van Haye ging echter hoog over.
In de tweede helft was het beeld niet anders. AZ domineerde en controleerde, Heerenveen had weinig in te brengen. Na een klein uur was Pavlidis opnieuw trefzeker. Dani de Wit gaf voor vanaf rechts, de spits nam de bal op de borst en ramde de bal hard langs keeper Andries Noppert van de Friezen.
Een kwartier later legde Pavlidis zijn derde erin en zijn dertiende van het seizoen. Deze keer reageerde hij alert op een voorzet van Sugawara. Pavlidis voert nu samen met Feyenoorder Santiago Giménez de topscorerslijst aan met dertien doelpunten. Trainer Jansen gunde Pavlidis in de 80e minuut een publiekswissel.
Heerenveen leed zijn zesde nederlaag van het seizoen en zakte weg naar de vijftiende plaats.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij verloren. Na FC Groningen (0-1) was ook Fortuna Sittard te sterk voor het elftal van trainer Ron Jans: 1-0. FC Utrecht begint donderdag tegen Olympique Lyon aan het hoofdtoernooi van de Europa League.
3 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.
34 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Chelsea zijn eerste nederlaag van het seizoen toegebracht in de Premier League. De formatie van trainer Rúben Amorim won het duel in Manchester met 2-1. Bij beide ploegen werd voor rust een speler weggestuurd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is in punten op gelijke hoogte gekomen met PSV, de nummer 2 van de ranglijst. De ploeg van trainer Dick Lukkien was in het eigen stadion met 2-0 te sterk voor Telstar.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Juventus heeft voor het eerst dit seizoen punten verspeeld in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Igor Tudor kwam bij Hellas Verona niet verder dan 1-1. Napoli is nu als enige club nog zonder puntenverlies. De regerend kampioen ontvangt maandag Pisa.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Excelsior heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de nederlaag van zondag tegen Sparta. De Rotterdammers verloren toen door een doelpunt diep in blessuretijd (0-1). In het uitduel met FC Volendam was het juist Excelsior dat in de absolute slotfase het verschil maakte: 1-2.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is ook na vijf speelronden in de Spaanse voetbalcompetitie nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer Xabi Alonso won voor eigen publiek met 2-0 van Espanyol.
4 uur geleden