Pavlidis houdt AZ met hattrick in spoor van koploper PSV
ALKMAAR (ANP) - AZ is met een overwinning op sc Heerenveen in het spoor van koploper PSV gebleven. De club uit Alkmaar won in eigen stadion met 3-0 en behield daarmee de ongeslagen status in de competitie. De achterstand op PSV, dat met 3-1 van Fortuna Sittard won, bedraagt nog steeds maar 2 punten.
Man van de wedstrijd was Vangelis Pavlidis. Hij maakte alle drie de goals van AZ en verbeterde en passant een record in de Eredivisie. Hij is de eerste speler ooit die vanaf de start van een seizoen trefzeker is in de eerste negen Eredivisieduels van zijn club.
De club van coach Pascal Jansen kwam al vroeg op voorsprong. Pavlidis nam een vrijkomende bal even op de borst aan, draaide weg van zijn verdediger en haalde met succes uit. Thom Haye gooide zijn been ertegenaan, maar die schampte slechts de bal.
Na die goal nam AZ de controle in de wedstrijd. De ploeg had nogal wat spelers moeten afstaan in de interlandperiode, maar iedereen was fit teruggekeerd. Zelfs Yukinari Sugawara, die de afgelopen week nog met Japan moest aantreden tegen Tunesië. Rustig speelden de Alkmaarders de eerste helft uit, al toonde Heerenveen vlak voor rust even spierballen. Een schot van Haye ging echter hoog over.
In de tweede helft was het beeld niet anders. AZ domineerde en controleerde, Heerenveen had weinig in te brengen. Na een klein uur was Pavlidis opnieuw trefzeker. Dani de Wit gaf voor vanaf rechts, de spits nam de bal op de borst en ramde de bal hard langs keeper Andries Noppert van de Friezen.
Een kwartier later legde Pavlidis zijn derde erin en zijn dertiende van het seizoen. Deze keer reageerde hij alert op een voorzet van Sugawara. Pavlidis voert nu samen met Feyenoorder Santiago Giménez de topscorerslijst aan met dertien doelpunten. Trainer Jansen gunde Pavlidis in de 80e minuut een publiekswissel.
Heerenveen leed zijn zesde nederlaag van het seizoen en zakte weg naar de vijftiende plaats.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
9 uur geleden