Pavlidis helpt AZ naar laatste acht in bekertoernooi
ENSCHEDE (ANP) - AZ zit bij de laatste acht clubs in het nationale bekertoernooi. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen FC Twente op achterstand, maar wonnen uiteindelijk verdiend: 1-2. Vangelis Pavlidis maakte in de slotfase, via de binnenkant van de paal, het winnende doelpunt.
AZ trok met de zege de goede lijn van de laatste weken door. De Alkmaarders wonnen in de Eredivisie de laatste zes wedstrijden. Ook FC Twente kende een lange ongeslagen status.
Het gemis van een videoscheidsrechter liet zich voelen in Enschede. Na een lange trap van achteruit opende Jesper Karlsson in de 42e minuut de score voor AZ. De grensrechter stak echter zijn vlag in de lucht. Uit de herhaling bleek dat van buitenspel bij lange na geen sprake was.
Die onterecht afgekeurde treffer deed nog meer pijn voor AZ, toen doelman Peter Vindahl Jensen kort na de pauze op pijnlijke wijze in de fout ging. De Deen riep tegen verdediger Sam Beukema dat hij de bal op zou rapen, maar hij liet 'm los. Vindahl Jensen probeerde die fout te herstellen, maar in plaats daarvan kreeg hij een strafschop tegen na een overtreding. Ricky van Wolfswinkel faalde niet vanaf de penaltystip.
AZ raakte niet in de war. In de 64e minuut viel de terechte gelijkmaker. Een harde voorzet van Fredrik Midtsjø werd in de 64e minuut door verdediger Julio Pleguezuelo in zijn eigen doel gewerkt. Pavlidis voorkwam in de 83e minuut dat een verlenging nodig was. De Griek trof via de binnenkant van de paal doel: 1-2.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
45 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
5 uur geleden