Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pavlidis helpt AZ naar laatste acht in bekertoernooi

Pavlidis helpt AZ naar laatste acht in bekertoernooi

ENSCHEDE (ANP) - AZ zit bij de laatste acht clubs in het nationale bekertoernooi. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen FC Twente op achterstand, maar wonnen uiteindelijk verdiend: 1-2. Vangelis Pavlidis maakte in de slotfase, via de binnenkant van de paal, het winnende doelpunt.

AZ trok met de zege de goede lijn van de laatste weken door. De Alkmaarders wonnen in de Eredivisie de laatste zes wedstrijden. Ook FC Twente kende een lange ongeslagen status.

Het gemis van een videoscheidsrechter liet zich voelen in Enschede. Na een lange trap van achteruit opende Jesper Karlsson in de 42e minuut de score voor AZ. De grensrechter stak echter zijn vlag in de lucht. Uit de herhaling bleek dat van buitenspel bij lange na geen sprake was.

Die onterecht afgekeurde treffer deed nog meer pijn voor AZ, toen doelman Peter Vindahl Jensen kort na de pauze op pijnlijke wijze in de fout ging. De Deen riep tegen verdediger Sam Beukema dat hij de bal op zou rapen, maar hij liet 'm los. Vindahl Jensen probeerde die fout te herstellen, maar in plaats daarvan kreeg hij een strafschop tegen na een overtreding. Ricky van Wolfswinkel faalde niet vanaf de penaltystip.

AZ raakte niet in de war. In de 64e minuut viel de terechte gelijkmaker. Een harde voorzet van Fredrik Midtsjø werd in de 64e minuut door verdediger Julio Pleguezuelo in zijn eigen doel gewerkt. Pavlidis voorkwam in de 83e minuut dat een verlenging nodig was. De Griek trof via de binnenkant van de paal doel: 1-2.

Meer uit Voetbal

Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

2 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

3 uur geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

3 uur geleden
Spaanse spits Aghehowa lijkt door blessure WK voetbal te missen

PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).

4 uur geleden
Timber en De Lange zien trainer De Zerbi vertrekken bij Marseille

MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.

6 uur geleden
Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

16 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

1 dag geleden