Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pavlidis helpt AZ naar laatste acht in bekertoernooi

Pavlidis helpt AZ naar laatste acht in bekertoernooi

ENSCHEDE (ANP) - AZ zit bij de laatste acht clubs in het nationale bekertoernooi. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen FC Twente op achterstand, maar wonnen uiteindelijk verdiend: 1-2. Vangelis Pavlidis maakte in de slotfase, via de binnenkant van de paal, het winnende doelpunt.

AZ trok met de zege de goede lijn van de laatste weken door. De Alkmaarders wonnen in de Eredivisie de laatste zes wedstrijden. Ook FC Twente kende een lange ongeslagen status.

Het gemis van een videoscheidsrechter liet zich voelen in Enschede. Na een lange trap van achteruit opende Jesper Karlsson in de 42e minuut de score voor AZ. De grensrechter stak echter zijn vlag in de lucht. Uit de herhaling bleek dat van buitenspel bij lange na geen sprake was.

Die onterecht afgekeurde treffer deed nog meer pijn voor AZ, toen doelman Peter Vindahl Jensen kort na de pauze op pijnlijke wijze in de fout ging. De Deen riep tegen verdediger Sam Beukema dat hij de bal op zou rapen, maar hij liet 'm los. Vindahl Jensen probeerde die fout te herstellen, maar in plaats daarvan kreeg hij een strafschop tegen na een overtreding. Ricky van Wolfswinkel faalde niet vanaf de penaltystip.

AZ raakte niet in de war. In de 64e minuut viel de terechte gelijkmaker. Een harde voorzet van Fredrik Midtsjø werd in de 64e minuut door verdediger Julio Pleguezuelo in zijn eigen doel gewerkt. Pavlidis voorkwam in de 83e minuut dat een verlenging nodig was. De Griek trof via de binnenkant van de paal doel: 1-2.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

3 minuten geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

19 minuten geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

6 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

6 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

15 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

15 uur geleden