Pavlidis helpt AZ naar laatste acht in bekertoernooi
ENSCHEDE (ANP) - AZ zit bij de laatste acht clubs in het nationale bekertoernooi. De Alkmaarders kwamen in de uitwedstrijd tegen FC Twente op achterstand, maar wonnen uiteindelijk verdiend: 1-2. Vangelis Pavlidis maakte in de slotfase, via de binnenkant van de paal, het winnende doelpunt.
AZ trok met de zege de goede lijn van de laatste weken door. De Alkmaarders wonnen in de Eredivisie de laatste zes wedstrijden. Ook FC Twente kende een lange ongeslagen status.
Het gemis van een videoscheidsrechter liet zich voelen in Enschede. Na een lange trap van achteruit opende Jesper Karlsson in de 42e minuut de score voor AZ. De grensrechter stak echter zijn vlag in de lucht. Uit de herhaling bleek dat van buitenspel bij lange na geen sprake was.
Die onterecht afgekeurde treffer deed nog meer pijn voor AZ, toen doelman Peter Vindahl Jensen kort na de pauze op pijnlijke wijze in de fout ging. De Deen riep tegen verdediger Sam Beukema dat hij de bal op zou rapen, maar hij liet 'm los. Vindahl Jensen probeerde die fout te herstellen, maar in plaats daarvan kreeg hij een strafschop tegen na een overtreding. Ricky van Wolfswinkel faalde niet vanaf de penaltystip.
AZ raakte niet in de war. In de 64e minuut viel de terechte gelijkmaker. Een harde voorzet van Fredrik Midtsjø werd in de 64e minuut door verdediger Julio Pleguezuelo in zijn eigen doel gewerkt. Pavlidis voorkwam in de 83e minuut dat een verlenging nodig was. De Griek trof via de binnenkant van de paal doel: 1-2.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
12 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
15 uur geleden