Pavlidis helpt AZ langs Vitesse en staat al op vijf treffers
ARNHEM (ANP) - De Griek Vangelis Pavlidis heeft AZ met twee doelpunten langs Vitesse geholpen (0-2). Dankzij zijn treffers in de 49e en 64e minuut staat de 24-jarige spits nu al op vijf doelpunten na drie competitieduels. Alleen Kees Kist deed dat eerder voor AZ, in 1981.
De Alkmaarders moesten donderdag in Noorwegen nog diep gaan tegen SK Brann. Pas via een strafschoppenserie plaatste de halvefinalist van vorig jaar zich voor de groepsfase van de Conference League. Hoog lag het tempo drie dagen later dan ook niet in Arnhem, maar de thuisploeg kon er niet van profiteren.
Pavlidis maakte op aangeven van Myron van Brederode vlak na rust de 1-0. De Griek schoot vanuit een moeilijke hoek via de binnenkant van de paal raak. Halverwege de tweede helft was Pavlidis vanuit een vergelijkbare positie weer trefzeker. Opnieuw ging daar een pass van Van Brederode aan vooraf, die via Dani de Wit bij de doelpuntenmaker belandde. Vitesse had op dat moment nog geen enkele keer op doel geschoten.
AZ is na drie duels nog foutloos, net als PSV en FC Twente. Op basis van doelsaldo staat de ploeg van trainer Pascal Jansen bovenaan. Vitesse won tot nu toe één keer.
Meer uit Voetbal
CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
10 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
10 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
12 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
13 uur geleden