Pavlidis en invaller De Wit helpen AZ langs Almere City FC
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft nieuw puntenverlies in de Eredivisie voorkomen. De Alkmaarders versloegen Almere City FC, dat de derde achtereenvolgende nederlaag leed. Het werd 4-1. AZ staat nu weer derde met 12 punten achterstand op koploper PSV, dat volgende week zondag de tegenstander is.
Invaller Dani de Wit, die dit seizoen lange tijd een vaste basisspeler was, maakte halverwege de tweede helft de belangrijke 2-1. Eerst wist de voormalig jeugdinternational de bal net niet in het doel te glijden. Toen Alexandre Penetra de bal daarna weer richting doel schoot, had De Wit met een hakje wel succes. De Wit vierde zijn treffer uitbundig en hield ook even zijn handen achter zijn oren. Hij wilde van de fans graag horen wie had gescoord.
De Noor David Møller Wolfe stelde de zege voor het elftal van Pascal Jansen in de 80e minuut helemaal veilig. In blessuretijd zorgde Vangelis Pavlidis met een fraai geplaatst schot voor de 4-1. De Griekse topscorer had in de 7e minuut de score ook al geopend en staat nu op achttien doelpunten in de Eredivisie. Pavlidis deelt daarmee de eerste plaats op de topscorerslijst van de Eredivisie met Feyenoorder Santiago Giménez.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
59 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
18 uur geleden