Pavlidis en invaller De Wit helpen AZ langs Almere City FC
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft nieuw puntenverlies in de Eredivisie voorkomen. De Alkmaarders versloegen Almere City FC, dat de derde achtereenvolgende nederlaag leed. Het werd 4-1. AZ staat nu weer derde met 12 punten achterstand op koploper PSV, dat volgende week zondag de tegenstander is.
Invaller Dani de Wit, die dit seizoen lange tijd een vaste basisspeler was, maakte halverwege de tweede helft de belangrijke 2-1. Eerst wist de voormalig jeugdinternational de bal net niet in het doel te glijden. Toen Alexandre Penetra de bal daarna weer richting doel schoot, had De Wit met een hakje wel succes. De Wit vierde zijn treffer uitbundig en hield ook even zijn handen achter zijn oren. Hij wilde van de fans graag horen wie had gescoord.
De Noor David Møller Wolfe stelde de zege voor het elftal van Pascal Jansen in de 80e minuut helemaal veilig. In blessuretijd zorgde Vangelis Pavlidis met een fraai geplaatst schot voor de 4-1. De Griekse topscorer had in de 7e minuut de score ook al geopend en staat nu op achttien doelpunten in de Eredivisie. Pavlidis deelt daarmee de eerste plaats op de topscorerslijst van de Eredivisie met Feyenoorder Santiago Giménez.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
13 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
17 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
20 uur geleden