Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pauze tegenmaatregelen VS wordt verlengd, zegt Von der Leyen

Pauze tegenmaatregelen VS wordt verlengd, zegt Von der Leyen

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De pauze die de Europese Unie eerder heeft ingesteld op tegenmaatregelen voor de Verenigde Staten wordt tot begin augustus verlengd. Dat heeft Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zondag gezegd.

De EU had als reactie op Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium begin april tegenheffingen aangekondigd. Die werden later voor negentig dagen opgeschort, om tegemoet te komen aan de afgeschaalde algehele importtarieven van de VS. De huidige opschorting van de EU-vergelding zou in de nacht van maandag op dinsdag aflopen.

Zaterdag heeft de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen van 30 procent aangekondigd op goederen uit de EU, die op 1 augustus moeten ingaan. "De Verenigde Staten hebben ons een brief gestuurd met maatregelen die van kracht zouden worden, tenzij er een onderhandelde oplossing komt. Daarom zullen wij ook de opschorting van onze tegenmaatregelen verlengen tot begin augustus", zei Von der Leyen.

Tegenmaatregelen

"Tegelijkertijd blijven we ons voorbereiden op tegenmaatregelen, zodat we volledig voorbereid zijn", voegde ze daaraan toe. De voorzitter van de Europese Commissie benadrukte dat de EU altijd duidelijk de voorkeur heeft gegeven aan een "onderhandelde oplossing". "Dat blijft het geval en we zullen de tijd gebruiken die we nu tot 1 augustus hebben."

Brussel had in reactie op de Amerikaanse staal- en aluminiumheffingen tegenheffingen klaarliggen op Amerikaanse producten die bij elkaar opgeteld goed waren voor een bedrag van 21 miljard euro. De EU had de pauze in eerste instantie ingevoerd om de onderhandelingen een kans te geven.

Meer uit Financieel

Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

2 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

4 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

16 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

23 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden