Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pauw niet langer bondscoach van Ierse voetbalsters

Pauw niet langer bondscoach van Ierse voetbalsters

DUBLIN (ANP) - Vera Pauw is niet langer de bondscoach van de Ierse voetbalsters. Tijdens een lange bijeenkomst van de beleidsbepalers van de FAI, de Ierse voetbalbond, is besloten het aflopende contract van Pauw niet te verlengen.

"Namens de FAI willen we Vera bedanken voor haar harde werk en inzet in de afgelopen vier jaar en wensen we haar het allerbeste voor de toekomst", stelt directeur Jonathan Hill in een korte toelichting, die in handen is van de Ierse nationale omroep RTE.

"Ik wil vooral de belangrijke rol benadrukken die ze heeft gespeeld in het bereiken van het afgelopen WK, waar de voetbalsters geschiedenis schreven en het hele land inspireerden", zegt Hill ook nog. Verder is er weinig informatie over de beslissing te vinden.

Oranje

De 60-jarige Pauw had de Ierse ploeg sinds 2019 onder haar hoede. De verbazing en vreugde in Ierland waren groot toen Pauw en de voetbalsters zich in oktober vorig jaar ten koste van Schotland voor het eerst in de geschiedenis plaatsten voor het WK. Deze zomer bleef Ierland in de groepsfase van het toernooi in Australiƫ en Nieuw-Zeeland steken. Tegen Nigeria werd het 0-0 en van Canada (2-1) en Australiƫ (1-0) werd verloren. Ierland is nu de nummer 24 van de wereld.

Pauw was van 2004 tot 2010 ook bondscoach van de voetbalsters van Oranje. In die tijd lukte het nooit om zich voor een WK te plaatsen.

Ongewenst gedrag

De geboren Amsterdamse maakte vorig jaar bekend dat zij op jonge leeftijd is verkracht door een functionaris van de voetbalbond KNVB. De Ierse voetbalbond zei haar toen volledig te steunen.

Pauw werd het afgelopen jaar zelf meerdere keren beschuldigd van ongewenst gedrag door een aantal speelsters en stafleden van haar voormalige Amerikaanse club Houston Dash. Ze zou speelsters onder meer hebben aangesproken op hun gewicht. Pauw ontkende de beschuldigingen telkens.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

1 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

1 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

2 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

2 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

3 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

3 uur geleden