Paus ziet kindermisbruik als 'psychologische moord'
VATICAANSTAD (ANP/DPA) - Paus Franciscus beschouwt seksueel misbruik van kinderen als een soort "psychologische moord". De daden worden volgens hem bijvoorbeeld begaan op scholen, in sport- en recreatievoorzieningen en in religieuze gemeenschappen, maar ook door individuen. Die vergrijpen moeten consequent aan het licht worden gebracht, zei de katholieke kerkleider zaterdag in het Vaticaan.
"Kindermishandeling is een soort 'psychologische moord' en in veel gevallen een annulering van de kindertijd", waarschuwde Franciscus.
De paus maakte zijn opmerkingen tijdens een audiëntie voor leden van de Italiaanse antimisbruikvereniging genaamd Meter. Het beschermen van kinderen tegen seksuele uitbuiting is een plicht van alle staten, zei hij. Ze moeten zowel mensenhandelaars als daders van misbruik vervolgen en straffen, zei de geestelijk leider van de katholieke kerk. De 84-jarige paus had kritiek op het promoten van kinderpornografie via internet en verschillende sociale media.
De katholieke kerk zelf is ook herhaaldelijk bekritiseerd omdat ze gevallen van kindermishandeling binnen haar eigen gelederen verdoezelde. Het instituut wordt geconfronteerd met herhaalde beschuldigingen dat degenen die hoge functies bekleden binnen de kerk, de beschuldigingen niet snel genoeg behandelen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
20 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
2 uur geleden