Paus zegt in boodschap vertrouwen te hebben in behandeling
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus ziet zijn behandeling "met vertrouwen tegemoet". Dat zei de 88-jarige paus in een boodschap die zondag is gedeeld door het Vaticaan.
"Ik zet mijn behandeling in het Gemelli-ziekenhuis met vertrouwen voort en ga door met de noodzakelijke behandeling, rust maakt daar ook deel van uit", staat in de boodschap. Hij deelde de boodschap in het traditionele angelusgebed, dat hij deze week voor de tweede keer op rij moet missen.
Bronnen bij het Vaticaan meldden aan persbureau AFP dat de paus het bericht in de afgelopen dagen heeft geschreven. Van wanneer de boodschap precies is, is niet bekend.
Toestand paus 'kritiek'
Zaterdagavond meldde het Vaticaan dat de gezondheid van de paus achteruit is gegaan. Zijn toestand werd als "kritiek" omschreven. De paus werd 14 februari opgenomen met bronchitis. Inmiddels wordt hij behandeld voor een dubbele longontsteking. Zaterdag had hij bovendien "een langdurige astma-aanval".
Het Duitse persbureau dpa meldde zondag op basis van mensen die dicht bij de paus staan dat hij nog steeds extra zuurstof krijgt toegediend via een slangetje in zijn neus. Zijn toestand zou echter wel iets zijn verbeterd vergeleken met een dag eerder.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariƫrs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittanniƫ zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
20 uur geleden