Paus zegt audiëntie af vanwege koorts
VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Franciscus heeft vrijdag geen mensen kunnen ontvangen op audiëntie omdat hij koorts heeft. Een woordvoerder wilde verder niets zeggen over de gezondheid van de 86-jarige Franciscus. De woordvoerder zei wel dat de paus zijn afspraken voor het pinksterweekend vooralsnog niet afzegt.
Eind maart werd de paus in het ziekenhuis opgenomen vanwege ademhalingsproblemen als gevolg van bronchitis. Franciscus heeft ook andere onderliggende gezondheidsproblemen. In 2021 werd de paus geopereerd vanwege maagklachten.
Franciscus heeft gezegd eventueel af te treden als hij niet meer gezond genoeg is voor zijn rol. Zijn voorganger Benedictus XVI trad in 2013 al om gezondheidsredenen af. Dat was ongebruikelijk. Normaal gesproken voert een paus de functie uit tot hij overlijdt.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
51 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
5 uur geleden