Paus wil zonne-energie voor Vaticaan en laat installatie bouwen
ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft opdracht gegeven voor de aanleg van een installatie om zonne-energie op te wekken. Die moet Vaticaanstad van stroom gaan voorzien. De paus schrijft in een brief dat moet worden toegewerkt naar klimaatneutraliteit.
De door de paus bestelde installatie komt te staan in Santa Maria di Galeria, een stuk land ten noorden van Rome dat nu al wordt gebruikt door de radiozender van de kerk. Elektriciteit moet daar worden opgewekt door middel van "agrivoltaics", waarmee over het algemeen wordt bedoeld dat land zowel wordt gebruikt voor landbouw als voor zonne-energie.
Franciscus (87) heeft herhaaldelijk duidelijk gemaakt zich grote zorgen te maken over de gevolgen van klimaatverandering. Het Vaticaan is onder zijn leiding al eerder met plannen gekomen om de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. De bijdrage van zijn kerkelijke dwergstaat in Rome aan de opwarming van de aarde geldt overigens als minimaal.
De nieuwe installatie moet niet alleen faciliteiten van Vatican Radio van stroom gaan voorzien, maar ook Vaticaanstad zelf. In de brief staat niet wanneer het project van start gaat.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
9 uur geleden