Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus wil zonne-energie voor Vaticaan en laat installatie bouwen

Paus wil zonne-energie voor Vaticaan en laat installatie bouwen

ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft opdracht gegeven voor de aanleg van een installatie om zonne-energie op te wekken. Die moet Vaticaanstad van stroom gaan voorzien. De paus schrijft in een brief dat moet worden toegewerkt naar klimaatneutraliteit.

De door de paus bestelde installatie komt te staan in Santa Maria di Galeria, een stuk land ten noorden van Rome dat nu al wordt gebruikt door de radiozender van de kerk. Elektriciteit moet daar worden opgewekt door middel van "agrivoltaics", waarmee over het algemeen wordt bedoeld dat land zowel wordt gebruikt voor landbouw als voor zonne-energie.

Franciscus (87) heeft herhaaldelijk duidelijk gemaakt zich grote zorgen te maken over de gevolgen van klimaatverandering. Het Vaticaan is onder zijn leiding al eerder met plannen gekomen om de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. De bijdrage van zijn kerkelijke dwergstaat in Rome aan de opwarming van de aarde geldt overigens als minimaal.

De nieuwe installatie moet niet alleen faciliteiten van Vatican Radio van stroom gaan voorzien, maar ook Vaticaanstad zelf. In de brief staat niet wanneer het project van start gaat.

Meer uit Buitenland

Trump: groot deel van Iraans leiderschap omgekomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.

21 minuten geleden
Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

1 uur geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

1 uur geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

2 uur geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

3 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

3 uur geleden