Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus weigert ontslag van Duitse bisschop Marx

Paus weigert ontslag van Duitse bisschop Marx

ROME (ANP) - Paus Franciscus weigert het ontslag te accepteren van de invloedrijke Duitse geestelijke Reinhard Marx. Die wilde door op te stappen als bisschop verantwoordelijkheid nemen voor de gebrekkige aanpak van seksueel misbruik binnen de kerk. De 67-jarige Marx, die ook kardinaal is, wordt zelf niet verdacht van wangedrag en mag verder als aartsbisschop van München-Freising.

Marx staat bekend als relatief progressief en behoort wereldwijd tot de meest prominente katholieke geestelijken. Hij schreef in zijn ontslagbrief dat er veel fouten zijn gemaakt bij het aanpakken van misbruik binnen de kerk. Zijn vertrek als aartsbisschop moest een keerpunt worden, maar volgens een door het Vaticaan gepubliceerde brief wil de paus dat hij blijft.

De Rooms-Katholieke Kerk is in meerdere landen geplaagd door misbruikschandalen. Uit een studie die is uitgevoerd voor de bisschoppenconferentie van Duitsland kwam in 2018 naar voren dat zeker 1670 geestelijken zich daar in de periode 1946-2014 hebben vergrepen aan minderjarigen, vooral jongens. Er waren duizenden slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand in Bolivia om blokkadecrisis

LA PAZ (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De president van Bolivia roept na wekenlange onrust de noodtoestand uit. Hij krijgt zo meer bevoegdheden om de openbare orde te herstellen en kan bijvoorbeeld militairen inzetten om wegblokkades te verwijderen.

1 uur geleden
Doden gemeld door Israëlische luchtaanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Zeker vijf mensen zijn in het zuiden van Libanon gedood door Israëlische aanvallen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA, dat schrijft dat er in het gebied Nabatiye aanvallen waren met drones, gevechtsvliegtuigen en artillerie. Israël en de Libanese Hezbollahbeweging hadden vrijdag nog ingestemd met een nieuw staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Australië bevestigt eerste geval van H5N1-vogelgriep

SYDNEY (ANP) - Australië heeft het eerste geval van H5N1-vogelgriep op het vasteland bevestigd, in een afgelegen gebied in het zuidwesten van het land. Dit maakte minister van Landbouw Julie Collins zaterdag bekend.

5 uur geleden
Zelensky: Belarus moet signaalversterkers voor drones verwijderen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky geeft Belarus, een bondgenoot van Rusland, een week de tijd om zijn signaalversterkers in de buurt van de Oekraïense grens weg te halen. Volgens Zelensky gebruikt het buurland die apparatuur om Rusland te helpen bij het uitvoeren van aanvallen op doelwitten in zijn land. "Als ze de apparatuur niet weghalen, dan doen we het zelf."

8 uur geleden
Dode bij treinongeluk boven Londen was de machinist

BEDFORD (ANP) - Het dodelijke slachtoffer bij het treinongeluk bij het Britse Bedford op vrijdag blijkt de machinist te zijn van een van de twee treinen die op elkaar botsten. Dat heeft de Britse vakbond voor de transportsector, RMT, bevestigd tegen de Britse zender Sky News.

8 uur geleden
Trump toont Qatarese 747 die onderdeel Air Force One-vloot wordt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op een luchtmachtbasis in de staat Maryland een speciaal voor hem gemodificeerde Boeing 747 bekeken. Het toestel, een geschenk van Qatar, zal deel uitmaken van de presidentiële vloot Air Force One.

8 uur geleden
Dode bij treinongeluk boven Londen

BEDFORD (ANP) - Bij een treinongeluk bij het Britse Bedford is één dode gevallen. Dat meldt de verkeerspolitie in een statement. Twee treinen botsten vrijdag op elkaar ten noorden van Londen. Meerdere andere mensen raakten gewond.

11 uur geleden