Paus vraagt leiders Indonesië op te treden tegen religieus geweld
JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus heeft in zijn eerste toespraak in Indonesië een betoog gehouden tegen religieus geweld. Hij sprak ongeveer driehonderd politieke en religieuze leiders toe en riep hen op om meer te doen tegen extremisme en om de dialoog met elkaar te blijven aangaan.
"Op die manier kunnen we vooroordelen wegnemen en kan een klimaat groeien van wederzijds respect en vertrouwen", zei de 87-jarige paus in het presidentiële Merdeka-paleis in Jakarta. "Dat is onmisbaar voor onze gezamenlijke uitdagingen, zoals het tegengaan van extremisme en onverdraagzaamheid."
Indonesië is een overwegend islamitisch land. Het heeft de grootste moslimbevolking ter wereld en slechts een kleine christelijke minderheid. Godsdienstvrijheid staat in de grondwet, maar de laatste jaren zijn er meerdere gewelddadige extremistische aanvallen geweest. Zo was er in 2021 nog een bomaanslag bij een katholieke kerk.
Widodo
De Indonesische president Joko Widodo sloot zich in zijn toespraak aan bij de uitspraken van Franciscus. "Indonesië wil net als het Vaticaan vrijheid en tolerantie verspreiden." De president dankte de paus ook voor zijn oproepen tot een staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Het hoofd van de katholieke kerk werd woensdagochtend ontvangen door Widodo en defensieminister Prabowo Subianto, die volgende maand het presidentschap overneemt. Honderden kinderen zwaaiden met vlaggetjes van Indonesië en het Vaticaan en riepen "welkom paus". Franciscus kwam bij het paleis aan in zijn rolstoel, maar gebruikte bij zijn ontmoeting met Widodo een wandelstok.
De paus kwam dinsdag aan in Indonesië, zijn eerste stop op een twaalfdaagse reis door Zuidoost-Azië. Hij spreekt daar ook nog met katholieke bisschoppen en neemt deel aan een interreligieuze bijeenkomst in de Istiqlalmoskee, de grootste moskee van Indonesië. Later reist hij door naar Papoea-Nieuw-Guinea, Oost-Timor en Singapore.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Drie zoons van Ali Khamenei hebben in Teheran afscheid genomen van de overleden ayatollah. Khamenei kwam aan het begin van de oorlog tegen Iran om bij een Israëlisch bombardement op diens complex.
53 minuten geledenCALOGNE (ANP) - De grote brand in het natuurgebied Les Gavarres, niet ver van de Spaanse Costa Brava, is volgens autoriteiten onder controle. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite El Diario. De lockdown die in de omgeving werd afgekondigd, is opgeheven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
5 uur geledenSIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
11 uur geleden