Paus vindt dat democratie in slechte gezondheid verkeert
TRIESTE (ANP/RTR) - Paus Franciscus vindt dat de democratie in de wereld vandaag niet in goede gezondheid verkeert. Dat zei hij tijdens een bezoek aan de stad Triëst, in het noordoosten van Italië.
Volgens de kerkelijke leider voelen veel mensen zich uitgesloten van het democratische proces en worden de zwakkeren aan hun lot overgelaten. De paus roept mensen op "zich niet te laten misleiden door gemakkelijke oplossingen". Hij stelt ook dat een gezonde democratie afstand moet nemen van ideologie en partijdigheid, en in plaats daarvan in dialoog moet gaan.
Onverschilligheid noemt hij "de kanker van democratie". Hij vindt het daarom zorgwekkend dat in veel landen minder mensen dan voorheen hun stem uitbrengen. De paus doet de uitspraak op de dag dat de Fransen naar de stembus gaan.
Voorafgaand aan zijn bezoek aan Triëst bezocht de inmiddels 87-jarige paus de voorbije maanden ook de Italiaanse steden Venetië en Verona. In september vliegt hij naar Azië voor wat zijn langste buitenlandse reis als paus zal worden. Franciscus, die tegenwoordig vaak in een rolstoel zit maar verder weer in goede gezondheid zou verkeren, bezoekt dan onder meer Indonesië, Papoea-Nieuw-Guinea en Singapore.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.
21 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
1 uur geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.
1 uur geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
3 uur geleden