Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus vindt dat democratie in slechte gezondheid verkeert

Paus vindt dat democratie in slechte gezondheid verkeert

TRIESTE (ANP/RTR) - Paus Franciscus vindt dat de democratie in de wereld vandaag niet in goede gezondheid verkeert. Dat zei hij tijdens een bezoek aan de stad Triëst, in het noordoosten van Italië.

Volgens de kerkelijke leider voelen veel mensen zich uitgesloten van het democratische proces en worden de zwakkeren aan hun lot overgelaten. De paus roept mensen op "zich niet te laten misleiden door gemakkelijke oplossingen". Hij stelt ook dat een gezonde democratie afstand moet nemen van ideologie en partijdigheid, en in plaats daarvan in dialoog moet gaan.

Onverschilligheid noemt hij "de kanker van democratie". Hij vindt het daarom zorgwekkend dat in veel landen minder mensen dan voorheen hun stem uitbrengen. De paus doet de uitspraak op de dag dat de Fransen naar de stembus gaan.

Voorafgaand aan zijn bezoek aan Triëst bezocht de inmiddels 87-jarige paus de voorbije maanden ook de Italiaanse steden Venetië en Verona. In september vliegt hij naar Azië voor wat zijn langste buitenlandse reis als paus zal worden. Franciscus, die tegenwoordig vaak in een rolstoel zit maar verder weer in goede gezondheid zou verkeren, bezoekt dan onder meer Indonesië, Papoea-Nieuw-Guinea en Singapore.

Meer uit Buitenland

Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

42 minuten geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

2 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

4 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

11 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

12 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

12 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

14 uur geleden