Paus vindt dat democratie in slechte gezondheid verkeert
TRIESTE (ANP/RTR) - Paus Franciscus vindt dat de democratie in de wereld vandaag niet in goede gezondheid verkeert. Dat zei hij tijdens een bezoek aan de stad Triëst, in het noordoosten van Italië.
Volgens de kerkelijke leider voelen veel mensen zich uitgesloten van het democratische proces en worden de zwakkeren aan hun lot overgelaten. De paus roept mensen op "zich niet te laten misleiden door gemakkelijke oplossingen". Hij stelt ook dat een gezonde democratie afstand moet nemen van ideologie en partijdigheid, en in plaats daarvan in dialoog moet gaan.
Onverschilligheid noemt hij "de kanker van democratie". Hij vindt het daarom zorgwekkend dat in veel landen minder mensen dan voorheen hun stem uitbrengen. De paus doet de uitspraak op de dag dat de Fransen naar de stembus gaan.
Voorafgaand aan zijn bezoek aan Triëst bezocht de inmiddels 87-jarige paus de voorbije maanden ook de Italiaanse steden Venetië en Verona. In september vliegt hij naar Azië voor wat zijn langste buitenlandse reis als paus zal worden. Franciscus, die tegenwoordig vaak in een rolstoel zit maar verder weer in goede gezondheid zou verkeren, bezoekt dan onder meer Indonesië, Papoea-Nieuw-Guinea en Singapore.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
6 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
7 uur geleden