Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus verscherpt strijd tegen corruptie binnen Vaticaan

Paus verscherpt strijd tegen corruptie binnen Vaticaan

ROME (ANP/DPA/RTR) - Paus Franciscus verscherpt zijn koers tegen corruptie en het witwassen van geld binnen het Vaticaan. Geen enkele medewerker mag nog persoonlijke geschenken aannemen die meer waard zijn dan 40 euro.

Leidinggevenden zijn verplicht voortaan elke twee jaar een verklaring te ondertekenen. Deze managers, zoals kardinalen in topposities van het bestuur (curie) en hoge ambtenaren, moeten op erewoord verklaren dat tegen hen geen onderzoek loopt voor bijvoorbeeld belastingontduiking of corruptie.

Ze mogen ook niet zijn veroordeeld voor dergelijke misdrijven of voor fraude, terrorisme en uitbuiting van minderjarigen. Het is de ondertekenaars ook verboden hun vermogen te investeren in belastingparadijzen of geld te investeren in bedrijven die de katholieke sociale leer schenden.

De 84-jarige paus had eerder al stappen genomen tegen financiële misstanden en corruptie. Bijna een jaar geleden kwam hij met strengere regels voor aanbestedingen door het Vaticaan. Bovendien verplichtte Franciscus zijn bestuur om zuinig en transparant te zijn bij de aanschaf van goederen.

Het Vaticaan heeft de afgelopen jaren regelmatig te maken gehad met beschuldigingen van fraude door hoogwaardigheidsbekleders en meldingen van ondoorzichtige vastgoedtransacties. Eerder deze week bleek dat de kerk jarenlang heeft geïnvesteerd in een fabrikant van de morning-afterpil en de abortuspil.

Meer uit Buitenland

Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

41 minuten geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

1 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

2 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

3 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

4 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

6 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

6 uur geleden