Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus veroordeelt Israël om doden kinderen in Gaza

Paus veroordeelt Israël om doden kinderen in Gaza

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus heeft zaterdag het bombarderen van kinderen in Gaza veroordeeld. Israël beschuldigde hem daarop van een dubbele moraal.

De paus maakte zijn opmerkingen een dag nadat de burgerbescherming in Gaza had gezegd dat door een Israëlische luchtaanval zeven kinderen van een familie om het leven waren gekomen.

"Gisteren gaven ze geen toestemming aan de patriarch van Jeruzalem om Gaza te bezoeken, zoals was beloofd", aldus de paus. "Gisteren werden kinderen gebombardeerd. Dit is wreedheid, dit is geen oorlog. Ik wil dit zeggen, omdat het mijn hart raakt."

Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken omschreef de opmerkingen van de paus als "bijzonder teleurstellend omdat ze los stonden van de ware en feitelijke context van Israëls gevecht tegen het jihadistische terrorisme, een oorlog op meerdere fronten die begon op 7 oktober". Volgens deze woordvoerder is het wreed "dat terroristen zich achter kinderen verstoppen, terwijl ze Israëlische kinderen proberen te vermoorden".

Paus Franciscus roept al op tot vrede sinds de oorlog begon, met de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 en Israëls aanvallen op Gaza daarna. De aanval van Hamas kostte zeker 1200 mensen het leven en door de aanvallen van Israël in Gaza zijn zeker 45.000 mensen om het leven gekomen.

De afgelopen weken heeft de paus zich kritischer uitgelaten over de Israëlische aanvallen.

De Heilige Stoel erkent de Palestijnse staat, onderhoudt betrekkingen met de Palestijnse Autoriteit en staat een tweestatenoplossing voor.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

5 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

6 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

6 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

7 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

7 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

9 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

10 uur geleden