Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus veroordeelt Israël om doden kinderen in Gaza

Paus veroordeelt Israël om doden kinderen in Gaza

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus heeft zaterdag het bombarderen van kinderen in Gaza veroordeeld. Israël beschuldigde hem daarop van een dubbele moraal.

De paus maakte zijn opmerkingen een dag nadat de burgerbescherming in Gaza had gezegd dat door een Israëlische luchtaanval zeven kinderen van een familie om het leven waren gekomen.

"Gisteren gaven ze geen toestemming aan de patriarch van Jeruzalem om Gaza te bezoeken, zoals was beloofd", aldus de paus. "Gisteren werden kinderen gebombardeerd. Dit is wreedheid, dit is geen oorlog. Ik wil dit zeggen, omdat het mijn hart raakt."

Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken omschreef de opmerkingen van de paus als "bijzonder teleurstellend omdat ze los stonden van de ware en feitelijke context van Israëls gevecht tegen het jihadistische terrorisme, een oorlog op meerdere fronten die begon op 7 oktober". Volgens deze woordvoerder is het wreed "dat terroristen zich achter kinderen verstoppen, terwijl ze Israëlische kinderen proberen te vermoorden".

Paus Franciscus roept al op tot vrede sinds de oorlog begon, met de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 en Israëls aanvallen op Gaza daarna. De aanval van Hamas kostte zeker 1200 mensen het leven en door de aanvallen van Israël in Gaza zijn zeker 45.000 mensen om het leven gekomen.

De afgelopen weken heeft de paus zich kritischer uitgelaten over de Israëlische aanvallen.

De Heilige Stoel erkent de Palestijnse staat, onderhoudt betrekkingen met de Palestijnse Autoriteit en staat een tweestatenoplossing voor.

Meer uit Buitenland

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

53 minuten geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

1 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

1 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

2 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

3 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

3 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

4 uur geleden