Paus veroordeelt Israël om doden kinderen in Gaza
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus heeft zaterdag het bombarderen van kinderen in Gaza veroordeeld. Israël beschuldigde hem daarop van een dubbele moraal.
De paus maakte zijn opmerkingen een dag nadat de burgerbescherming in Gaza had gezegd dat door een Israëlische luchtaanval zeven kinderen van een familie om het leven waren gekomen.
"Gisteren gaven ze geen toestemming aan de patriarch van Jeruzalem om Gaza te bezoeken, zoals was beloofd", aldus de paus. "Gisteren werden kinderen gebombardeerd. Dit is wreedheid, dit is geen oorlog. Ik wil dit zeggen, omdat het mijn hart raakt."
Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken omschreef de opmerkingen van de paus als "bijzonder teleurstellend omdat ze los stonden van de ware en feitelijke context van Israëls gevecht tegen het jihadistische terrorisme, een oorlog op meerdere fronten die begon op 7 oktober". Volgens deze woordvoerder is het wreed "dat terroristen zich achter kinderen verstoppen, terwijl ze Israëlische kinderen proberen te vermoorden".
Paus Franciscus roept al op tot vrede sinds de oorlog begon, met de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 en Israëls aanvallen op Gaza daarna. De aanval van Hamas kostte zeker 1200 mensen het leven en door de aanvallen van Israël in Gaza zijn zeker 45.000 mensen om het leven gekomen.
De afgelopen weken heeft de paus zich kritischer uitgelaten over de Israëlische aanvallen.
De Heilige Stoel erkent de Palestijnse staat, onderhoudt betrekkingen met de Palestijnse Autoriteit en staat een tweestatenoplossing voor.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.
5 uur geleden