Paus verklaart Italiaanse tiener Carlo Acutis officieel heilig
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo heeft de Italiaanse tiener Carlo Acutis officieel heilig verklaard. De jongen, die in 2006 op 15-jarige leeftijd overleed aan leukemie, wordt ook wel "God's influencer" en "cyberapostel" genoemd omdat hij het katholieke geloof online verspreidde.
Na zijn dood zijn twee wonderen aan hem toegeschreven. Acutis is de eerste millennial die heilig is verklaard. Dat gebeurde tijdens een ceremonie op het Sint-Pietersplein, waar volgens het Vaticaan ongeveer 60.000 mensen voor waren samengekomen. De heiligverklaring zou eigenlijk eind april plaatsvinden, maar werd uitgesteld wegens het overlijden van paus Franciscus.
Er bevonden zich ook veel jongeren in de menigte. "Hij wist zijn dagelijks leven, school, voetbal en zijn passie voor IT en computers, te combineren met een onwankelbaar geloof", zei een 17-jarige over Acutis. Een 15-jarige Amerikaanse die op schoolreis was, zei dat ze over Acutis had gehoord van haar katholieke grootmoeder. Hij heeft volgens de scholiere laten zien dat ook jongeren al veel kunnen bereiken. "Je kunt een verschil maken in de wereld, ongeacht je leeftijd."
Tombe
Acutis werd geboren in Londen, maar groeide op in Milaan. Hij leerde zichzelf programmeren en gebruikte zijn kennis om wonderen en andere aspecten van het katholieke geloof online vast te leggen. Zijn lichaam ligt in een glazen tombe in Assisi, een stad in de Italiaanse regio Umbrië, en trekt jaarlijks honderdduizenden bezoekers. Hij is modern gekleed, in jeans en met schoenen van Nike, en wijkt daarmee af van het traditionele beeld van een heilige.
Naast Acutis is ook de Italiaan Pier Giorgio Frassati heilig verklaard. Hij overleed in 1925 op 24-jarige leeftijd aan de gevolgen van polio.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
4 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
4 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
4 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
5 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
6 uur geleden