Paus verkeert in goede gezondheid na operatie
ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus verkeert in goede gezondheid na zijn buikoperatie van woensdag. Het Vaticaan heeft donderdagmiddag bekendgemaakt dat de uitslag van de postoperatieve test er goed uitziet en dat het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk de rest van de dag zal rusten.
Het herstel van de 86-jarige paus duurt naar verwachting vijf tot zeven dagen. Er is uit voorzorg besloten dat tot en met 18 juni geen pauselijke audiënties worden gehouden. Franciscus verblijft in het Gemelli-ziekenhuis in Rome, waar hij eerder dit jaar ook al lag vanwege ademhalingsproblemen door bronchitis.
De paus onderging de buikoperatie omdat hij last had van een hernia. De operatie duurde ongeveer drie uur en verliep zonder complicaties. Hij kampt de laatste jaren vaker met gezondheidsproblemen. In 2021 werd hij ook al geopereerd in zijn buik vanwege problemen met zijn maag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.
9 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.
10 uur geleden