Paus spreekt met Palestijnse president Mahmoud Abbas
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft in het Vaticaan gesproken met de president van de Palestijnse Autoriteit, Mahmoud Abbas. Abbas brengt een kort bezoek aan Rome. Hij spreekt vrijdag de Italiaanse president Sergio Mattarella en de premier, Giorgia Meloni. Het Vaticaan heeft niets losgelaten over de inhoud van het gesprek.
Abbas dankte de paus voor diens stellingname dat er "in Palestina een rechtvaardige vrede moet komen op basis van de tweestatenoplossing". Abbas sprak ook met topfunctionarissen van het Vaticaan "over de heel ernstige humanitaire toestand" in de Gazastrook.
De paus, die geestelijk leider is van naar schatting 1,4 miljard rooms-katholieken, is doorgaans terughoudend met meningen over politieke conflicten. Hij heeft zich de laatste tijd wel kritisch uitgelaten over de Israëlische aanvallen op de Gazastrook. In november zei hij te menen dat "de wereldgemeenschap zich moet afvragen of de militaire aanvallen op de Palestijnen geen volkerenmoord is".
Vrijdag ontvangt de paus de Libanese premier Najib Mikati.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
11 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden