Paus spreekt met Palestijnse president Mahmoud Abbas
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft in het Vaticaan gesproken met de president van de Palestijnse Autoriteit, Mahmoud Abbas. Abbas brengt een kort bezoek aan Rome. Hij spreekt vrijdag de Italiaanse president Sergio Mattarella en de premier, Giorgia Meloni. Het Vaticaan heeft niets losgelaten over de inhoud van het gesprek.
Abbas dankte de paus voor diens stellingname dat er "in Palestina een rechtvaardige vrede moet komen op basis van de tweestatenoplossing". Abbas sprak ook met topfunctionarissen van het Vaticaan "over de heel ernstige humanitaire toestand" in de Gazastrook.
De paus, die geestelijk leider is van naar schatting 1,4 miljard rooms-katholieken, is doorgaans terughoudend met meningen over politieke conflicten. Hij heeft zich de laatste tijd wel kritisch uitgelaten over de Israëlische aanvallen op de Gazastrook. In november zei hij te menen dat "de wereldgemeenschap zich moet afvragen of de militaire aanvallen op de Palestijnen geen volkerenmoord is".
Vrijdag ontvangt de paus de Libanese premier Najib Mikati.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
59 minuten geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.
2 uur geleden