Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus roept op tot 'wederzijds respect' in Syrië

Paus roept op tot 'wederzijds respect' in Syrië

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft tijdens zijn wekelijkse audiëntie opgeroepen tot "wederzijds respect" in Syrië, nu rebellen daar in een bliksemoffensief het regime van Bashar al-Assad omver hebben geworpen. De paus sprak zijn hoop uit dat er een "politieke oplossing" komt in het land, "zonder verdere conflicten en verdeeldheid".

"Ik bid dat het Syrische volk in vrede en veiligheid kan leven in hun geliefde land", aldus Franciscus. "En dat de verschillende religies in vriendschap en wederzijds respect met elkaar kunnen samenleven." Volgens Franciscus is dit een "kwetsbaar moment" voor Syrië, "dat geteisterd is door vele jaren oorlog".

Het is nog niet duidelijk wat de houding van de nieuwe machthebbers wordt tegenover etnische en religieuze minderheden. De rebellen werden aangevoerd door Hayat Tahrir al-Sham (HTS), een streng islamitische groepering die in het verleden gelieerd was aan Al Qaeda. Veel westerse landen hebben zich positief uitgesproken over de machtswissel in Syrië, maar er zijn ook zorgen over de positie van minderheden.

Volgens het Vaticaan wonen er ongeveer 300.000 christenen in Syrië.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

5 minuten geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

18 minuten geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

23 minuten geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

25 minuten geleden
Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

1 uur geleden
Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

6 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

7 uur geleden