Paus roept op tot 'wederzijds respect' in Syrië
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft tijdens zijn wekelijkse audiëntie opgeroepen tot "wederzijds respect" in Syrië, nu rebellen daar in een bliksemoffensief het regime van Bashar al-Assad omver hebben geworpen. De paus sprak zijn hoop uit dat er een "politieke oplossing" komt in het land, "zonder verdere conflicten en verdeeldheid".
"Ik bid dat het Syrische volk in vrede en veiligheid kan leven in hun geliefde land", aldus Franciscus. "En dat de verschillende religies in vriendschap en wederzijds respect met elkaar kunnen samenleven." Volgens Franciscus is dit een "kwetsbaar moment" voor Syrië, "dat geteisterd is door vele jaren oorlog".
Het is nog niet duidelijk wat de houding van de nieuwe machthebbers wordt tegenover etnische en religieuze minderheden. De rebellen werden aangevoerd door Hayat Tahrir al-Sham (HTS), een streng islamitische groepering die in het verleden gelieerd was aan Al Qaeda. Veel westerse landen hebben zich positief uitgesproken over de machtswissel in Syrië, maar er zijn ook zorgen over de positie van minderheden.
Volgens het Vaticaan wonen er ongeveer 300.000 christenen in Syrië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
1 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
3 uur geleden