Paus roept op tot klimaatactie
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft zondag stilgestaan bij de opening van de klimaattop in Glasgow. Op het Sint Pietersplein in Vaticaanstad riep hij de verzamelde gelovigen op te bidden dat de wereldleiders in Glasgow luisteren naar "de roep van de aarde en de roep van de armen".
Franciscus heeft klimaatverandering en natuurbescherming tot een van de speerpunten van zijn pontificaat gemaakt. In een artikel dat zondag verscheen in de Italiaanse krant Il Corriere della Sera schrijft hij dat "het tijd is om te handelen en samen op te treden" tegen klimaatverandering en armoede.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
6 uur geleden