Paus roept op tot dialoog en zelfbeheersing
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus is bezorgd over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Hij riep zondag tijdens het Angelusgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad op tot "dialoog en zelfbeheersing", ook al noemde hij geen bepaald land.
"In veel delen van de wereld heerst een vreselijke sfeer van spanning", zei de paus. "Oorlog brengt alleen maar dood en verderf. Ik roep alle partijen op om de vlam van de dialoog en de zelfcontrole brandend te houden en om vijandigheden te voorkomen", voegde hij eraan toe.
De moord op de machtige Iraanse generaal Qassem Soleimani, die vrijdag tijdens een Amerikaanse aanval in Irak werd gedood, heeft geleid tot een sterke toename van de spanningen in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
9 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
11 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
11 uur geleden