Paus roept op tot beëindiging 'zinloze' oorlog in Oekraïne
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft zondag in zijn traditionele kerstzegen Urbi et Orbi (Voor de stad en voor de wereld) de "zinloze" oorlog in Oekraïne veroordeeld.
"Moge de Heer ons inspireren tot concrete gebaren van solidariteit om allen die lijden bij te staan, en moge Hij de geesten verlichten van degenen die de macht hebben om de wapens tot zwijgen te brengen en onmiddellijk een einde te maken aan deze zinloze oorlog", zei de kerkvorstvanaf het balkon van de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad.
De leider van de Rooms-Katholieke Kerk riep er ook toe op voedsel niet langer als wapen te gebruiken. "Elke oorlog lokt honger uit en voedsel wordt ingezet als wapen, waardoor het niet kan worden uitgedeeld aan bevolkingsgroepen die al lijden", zei hij tegen de duizenden gelovigen die zich op het plein voor de kerk hadden verzameld. De paus pleitte voor het maken van afspraken om "van voedsel uitsluitend een instrument van vrede te maken".
Paus Franciscus, die vanwege chronische knieproblemen steeds vaker is aangewezen op een rolstoel, sprak de kerstzegen staand uit.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
36 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
40 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
53 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
1 uur geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
1 uur geleden