Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus roept op 'niet toe te geven aan angst'

Paus roept op 'niet toe te geven aan angst'

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Aan de vooravond van Pasen heeft paus Franciscus zaterdag tijdens de mis in de Sint-Pietersbasiliek een boodschap van hoop afgegeven en zijn volgelingen opgeroepen "niet toe te geven aan angst".

Hij droeg de mis op in een wegens de uitbraak van Covid-19 nagenoeg lege Sint-Pieter, waar normaliter 10.000 aanwezigen zijn. Nu waren er alleen enkele misdienaars en een koor, kleiner dan gebruikelijk.

Hij riep onder op tot beëindiging van oorlogen en gewapende conflicten, een einde aan de wapenhandel en het staken van abortussen. Hij spoorde zijn volgelingen met een verwijzing naar de pandemie aan "om boodschappers van het leven te zijn in tijden van dood".

Op eerste paasdag zal de paus zijn Urbi et Orbi uitspreken, maar dan niet vanaf een volgeladen Sint-Pietersplein, maar vanuit de basiliek met slechts een handvol aanwezigen.

Meer uit Buitenland

Trump: ondertekening akkoord met Iran volgens planning zondag

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".

24 minuten geleden
Trumps naam verwijderd van gevel Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.

26 minuten geleden
Duizenden demonstreren tegen racisme in Belfast na rellen

BELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.

3 uur geleden
Iran stelt dat er zondag nog geen ondertekening deal met VS is

TEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.

4 uur geleden
Uitvaartplechtigheden Ali Khamenei van 4 tot en met 9 juli

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.

6 uur geleden
Pakistan verwacht binnen 24 uur ondertekening vredesdeal Iran-VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.

6 uur geleden
Doden door crash met Indiaas militair transportvliegtuig

NEW DELHI (ANP/AFP) - In het noordoosten van India is een militair transportvliegtuig neergestort. De Indiase krijgsmacht meldt dat vijf militairen om het leven zijn gekomen.

8 uur geleden