Paus roept op 'niet toe te geven aan angst'
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Aan de vooravond van Pasen heeft paus Franciscus zaterdag tijdens de mis in de Sint-Pietersbasiliek een boodschap van hoop afgegeven en zijn volgelingen opgeroepen "niet toe te geven aan angst".
Hij droeg de mis op in een wegens de uitbraak van Covid-19 nagenoeg lege Sint-Pieter, waar normaliter 10.000 aanwezigen zijn. Nu waren er alleen enkele misdienaars en een koor, kleiner dan gebruikelijk.
Hij riep onder op tot beëindiging van oorlogen en gewapende conflicten, een einde aan de wapenhandel en het staken van abortussen. Hij spoorde zijn volgelingen met een verwijzing naar de pandemie aan "om boodschappers van het leven te zijn in tijden van dood".
Op eerste paasdag zal de paus zijn Urbi et Orbi uitspreken, maar dan niet vanaf een volgeladen Sint-Pietersplein, maar vanuit de basiliek met slechts een handvol aanwezigen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
8 uur geleden