Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus roept op 'niet toe te geven aan angst'

Paus roept op 'niet toe te geven aan angst'

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Aan de vooravond van Pasen heeft paus Franciscus zaterdag tijdens de mis in de Sint-Pietersbasiliek een boodschap van hoop afgegeven en zijn volgelingen opgeroepen "niet toe te geven aan angst".

Hij droeg de mis op in een wegens de uitbraak van Covid-19 nagenoeg lege Sint-Pieter, waar normaliter 10.000 aanwezigen zijn. Nu waren er alleen enkele misdienaars en een koor, kleiner dan gebruikelijk.

Hij riep onder op tot beëindiging van oorlogen en gewapende conflicten, een einde aan de wapenhandel en het staken van abortussen. Hij spoorde zijn volgelingen met een verwijzing naar de pandemie aan "om boodschappers van het leven te zijn in tijden van dood".

Op eerste paasdag zal de paus zijn Urbi et Orbi uitspreken, maar dan niet vanaf een volgeladen Sint-Pietersplein, maar vanuit de basiliek met slechts een handvol aanwezigen.

Meer uit Buitenland

Ieren ontkennen dat aantal landen nieuw EU-begrotingsvoorstel wil

LUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) ontkent dat een paar landen een heel nieuw voorstel voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting willen. De ministers van een aantal landen, waaronder buitenlandminister Tom Berendsen, hebben dat dinsdag tegen de pers gezegd. Die geluiden heeft Byrne in de vergaderzaal niet gehoord, zei de Ier na afloop van de vergadering.

20 minuten geleden
Felipe en Letizia zeggen schuld in te lossen met bezoek aan Ceuta

CEUTA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia vinden dat ze met hun bezoek aan de Spaanse exclave Ceuta een schuld inlossen. Het koningspaar noemt het bezoek "iets waar al lange tijd naar werd uitgekeken en dat hard nodig" is. Dat schreef het koningspaar in het gastenboek van het gemeentehuis in Ceuta, meldt de Spaanse omroep RTVE.

54 minuten geleden
Opnieuw opstootjes bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs zijn de aanhoudende onderwijsprotesten dinsdag uitgelopen op opstootjes met de ordediensten. Dat melden Franse media. Volgens een van de deelnemende vakbonden zijn in Frankrijk dinsdag circa 480.000 mensen op de been. De autoriteiten schatten dat aantal op circa 160.000, van wie circa 41.000 in Parijs.

56 minuten geleden
Brussel ontevreden over Iers voorstel EU-meerjarenbegroting

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is ontevreden over de onderhandelingsbox voor de nieuwe EU-meerjarenbegroting (MFF) van het Ierse voorzitterschap. Dat zei Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) dinsdag. Het voorstel van de Ieren "sluit niet aan bij wat Europa nodig heeft", zei hij op een persconferentie na afloop van een overleg met EU-ministers over de MFF.

57 minuten geleden
Terreuronderzoek naar Franse tiener die op schoolleiding schoot

PARIJS (ANP) - Het onderzoek naar het incident op een school nabij Marseille waarbij maandag een leerling een rector en docent verwondde met een jachtgeweer, is overgenomen door de Franse antiterrorisme-aanklager. Dat meldt BFMTV op gezag van dat kantoor. In een verklaring meldt de aanklager dat er aanwijzingen zijn dat de aanval geïnspireerd was door onlinegroepen waarin extreem geweld wordt verheerlijkt.

59 minuten geleden
Rusland arresteert Japanse journalist op verdenking van spionage

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een journalist uit Japan opgepakt op verdenking van spionage. Hij zou voor een Japanse inlichtingendienst informatie hebben verzameld over de Russische defensiecapaciteiten, aldus Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Trump vraagt om ontslag ambassadeur Griekenland na schandalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de ambassadeur in Griekenland, Kimberly Guilfoyle, gevraagd ontslag te nemen. Dat bevestigt de nieuwe woordvoerder Katie Zacharia van het Witte Huis. Guilfoyle is de voormalige verloofde van Trump Jr. en is doelwit van hevige kritiek na beschuldigingen van omkoping.

1 uur geleden