Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus op Palmzondag weer in vrijwel lege Sint-Pietersbasiliek

Paus op Palmzondag weer in vrijwel lege Sint-Pietersbasiliek

ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft zijn mis op Palmzondag voor het tweede jaar op rij opgedragen voor een bescheiden publiek. Bij de plechtigheden in de Sint-Pietersbasiliek waren zo'n 120 gelovigen en enkele tientallen kardinalen aanwezig. Nieuwssite Vatican News bericht dat ook miljoenen mensen konden meekijken via televisie, radio en het internet.

Christenen vieren op Palmzondag de feestelijke intocht van Jezus in Jeruzalem. Normaliter verzamelen zich dan tienduizenden gelovigen op het Sint-Pietersplein om het begin te vieren van de Goede Week, maar massabijeenkomsten zijn door de pandemie ook dit jaar niet toegestaan.

De 84-jarige paus sprak zondag over de ellende die is veroorzaakt door de pandemie. Mensen lijden volgens Franciscus fysiek, psychisch en spiritueel. "De duivel maakt misbruik van de crisis om wantrouwen, wanhoop en verdeeldheid te zaaien", waarschuwde hij.

Later in de Goede Week volgen Witte Donderdag en Goede Vrijdag. De pauselijke activiteiten zijn op die dagen ook kleinschaliger dan voor de pandemie. Italië zit tot na Pasen in lockdown en ook in Vaticaanstad zijn maatregelen genomen om verspreiding van het virus tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

40 minuten geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

50 minuten geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

52 minuten geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

1 uur geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

1 uur geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

1 uur geleden
Irak heeft afspraken met VS en Iran over blokkade Hormuz

BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraakse ministerie van Olie heeft met zowel Iran als de VS "een begripvolle verstandhouding" en overeenkomsten die het vervoer van Iraakse olie door de Straat van Hormuz minder moeilijk maken. Een woordvoerder zei verder niets over de afspraken. Hij zei wel dat de betrokken partijen garanderen dat de Iraakse export doorgaat.

2 uur geleden