Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus ontvangt Zelensky in het Vaticaan

Paus ontvangt Zelensky in het Vaticaan

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in het Vaticaan. Het is Zelensky's tweede privéaudiëntie na een eerdere ontmoeting in mei 2023. De twee spraken elkaar ook vier maanden geleden rondom de G7-top in Italië.

Het hoofd van de katholieke kerk heeft herhaaldelijk opgeroepen tot vrede in Oekraïne. Hij maakte Kyiv eerder dit jaar boos door Oekraïners op te roepen "de witte vlag te hijsen en te onderhandelen". Die opmerking werd gezien als een oproep tot overgave.

De Oekraïense leider heeft later op vrijdag een ontmoeting met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in Berlijn. Hij gaat toelichten hoe Oekraïne de oorlog van Rusland wil winnen. De president sprak daar donderdag al over met de Britse premier Keir Starmer en NAVO-topman Mark Rutte in Londen, met de Franse president Emmanuel Macron in Parijs en met de Italiaanse premier Giorgia Meloni in Rome.

Zelensky wilde het zogeheten overwinningsplan eigenlijk zaterdag tijdens een topbijeenkomst in Duitsland presenteren, maar die is uitgesteld omdat de Amerikaanse president Joe Biden afzegde om een zware orkaan in eigen land.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

40 minuten geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

1 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

1 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

1 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

3 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

5 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

8 uur geleden