Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus ontvangt Zelensky in het Vaticaan

Paus ontvangt Zelensky in het Vaticaan

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in het Vaticaan. Het is Zelensky's tweede privéaudiëntie na een eerdere ontmoeting in mei 2023. De twee spraken elkaar ook vier maanden geleden rondom de G7-top in Italië.

Het hoofd van de katholieke kerk heeft herhaaldelijk opgeroepen tot vrede in Oekraïne. Hij maakte Kyiv eerder dit jaar boos door Oekraïners op te roepen "de witte vlag te hijsen en te onderhandelen". Die opmerking werd gezien als een oproep tot overgave.

De Oekraïense leider heeft later op vrijdag een ontmoeting met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in Berlijn. Hij gaat toelichten hoe Oekraïne de oorlog van Rusland wil winnen. De president sprak daar donderdag al over met de Britse premier Keir Starmer en NAVO-topman Mark Rutte in Londen, met de Franse president Emmanuel Macron in Parijs en met de Italiaanse premier Giorgia Meloni in Rome.

Zelensky wilde het zogeheten overwinningsplan eigenlijk zaterdag tijdens een topbijeenkomst in Duitsland presenteren, maar die is uitgesteld omdat de Amerikaanse president Joe Biden afzegde om een zware orkaan in eigen land.

Meer uit Buitenland

Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

47 minuten geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

48 minuten geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

3 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

3 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

3 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

3 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

3 uur geleden