Paus ontvangt gevangenen thuis in Vaticaanstad
VATICAANSTAD (ANP/DPA) - Paus Franciscus heeft maandag een stuk of twintig gevangenen ontvangen in zijn huis in het Vaticaan. Wat de Argentijnse kerkvorst besprak met zijn bezoekers is niet bekendgemaakt.
De 84-jarige paus ontving de gevangenen van een detentiecentrum aan de rand van Rome in het Casa Santa Marta. Hij woont daar sinds hij in 2013 tot paus werd gekozen.
Franciscus maakte er eerder al een gewoonte van om aan de vooravond van Goede Vrijdag de voeten van gevangenen te wassen en te kussen. Zijn voorgangers verkozen de voeten van priesters en wasten die in een van de grote kerken in de Italiaanse hoofdstad. De keuze van de huidige paus verwijst naar de nederigheid en dienstbaarheid van Jezus tegenover zijn apostelen aan de vooravond van zijn dood.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
5 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
18 uur geleden