Paus ontvangt gevangenen thuis in Vaticaanstad
VATICAANSTAD (ANP/DPA) - Paus Franciscus heeft maandag een stuk of twintig gevangenen ontvangen in zijn huis in het Vaticaan. Wat de Argentijnse kerkvorst besprak met zijn bezoekers is niet bekendgemaakt.
De 84-jarige paus ontving de gevangenen van een detentiecentrum aan de rand van Rome in het Casa Santa Marta. Hij woont daar sinds hij in 2013 tot paus werd gekozen.
Franciscus maakte er eerder al een gewoonte van om aan de vooravond van Goede Vrijdag de voeten van gevangenen te wassen en te kussen. Zijn voorgangers verkozen de voeten van priesters en wasten die in een van de grote kerken in de Italiaanse hoofdstad. De keuze van de huidige paus verwijst naar de nederigheid en dienstbaarheid van Jezus tegenover zijn apostelen aan de vooravond van zijn dood.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden