Paus ontvangt gevangenen thuis in Vaticaanstad
VATICAANSTAD (ANP/DPA) - Paus Franciscus heeft maandag een stuk of twintig gevangenen ontvangen in zijn huis in het Vaticaan. Wat de Argentijnse kerkvorst besprak met zijn bezoekers is niet bekendgemaakt.
De 84-jarige paus ontving de gevangenen van een detentiecentrum aan de rand van Rome in het Casa Santa Marta. Hij woont daar sinds hij in 2013 tot paus werd gekozen.
Franciscus maakte er eerder al een gewoonte van om aan de vooravond van Goede Vrijdag de voeten van gevangenen te wassen en te kussen. Zijn voorgangers verkozen de voeten van priesters en wasten die in een van de grote kerken in de Italiaanse hoofdstad. De keuze van de huidige paus verwijst naar de nederigheid en dienstbaarheid van Jezus tegenover zijn apostelen aan de vooravond van zijn dood.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
24 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
11 uur geleden