Paus nog zeker een week in het ziekenhuis
ROME (ANP/AFP/RTR) - Paus Franciscus moet minimaal nog een week doorbrengen in het ziekenhuis, heeft een van zijn artsen laten weten. De 88-jarige kerkvader kampt met een dubbele longontsteking en ligt sinds vorige week vrijdag in het ziekenhuis. Dokter Sergio Alfieri zei tijdens een persconferentie dat de toestand van de paus "iets beter" is, maar dat hij nog "niet buiten gevaar" is.
Volgens zijn medische team is de paus inmiddels in staat om uit bed te gaan en vanuit een leunstoel wat werk te doen. Hij is niet op een apparaat aangesloten. Franciscus is opgewekt en zou alweer grapjes maken.
Franciscus werd een week geleden met bronchitis in het Gemelli-ziekenhuis in Rome opgenomen. Daar verslechterde zijn toestand tot een dubbele longontsteking, waardoor de zorgen over zijn gezondheid toenamen. Een longontsteking kan voor ouderen en andere kwetsbare groepen levensgevaarlijk zijn.
Meer uit Buitenland
BRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.
16 minuten geledenGEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.
3 uur geledenCOTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
9 uur geleden