Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus komt voor het eerst buiten Rome en bezoekt heiligdom

Paus komt voor het eerst buiten Rome en bezoekt heiligdom

GENAZZANO (ANP/AFP) - De nieuwe paus Leo XIV heeft zich voor het eerst sinds zijn verkiezing laten zien buiten Rome. Hij bracht een verrassingsbezoek aan een augustijns heiligdom in Genazzano, op ruim 40 kilometer van Vaticaanstad.

De paus ging naar het Santuario della Madonna del Buon Consiglio (Heiligdom van de Madonna van Goede Raad). Volgens het Italiaanse persbureau ANSA is het niet de eerste keer dat hij daar kwam. Hij zou daar ook zijn geweest na eerdere belangrijke benoemingen, zoals toen hij bisschop en kardinaal werd.

ANSA schrijft dat Leo werd opgewacht door een kleine menigte op het plein voor het heiligdom. Hij zwaaide kort naar de mensen en schudde een aantal handen voordat hij naar binnenging.

Meer uit Buitenland

Atoominspecteurs weg uit Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.

5 uur geleden
Tientallen gewonden bij ontploft tankstation in Rome

ROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.

5 uur geleden
VN: ruim 600 Palestijnen gedood rond hulpverlening

GENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.

5 uur geleden
NAVO heeft nieuwe hoogste commandant in Europa

BERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.

7 uur geleden
Meerdere gewonden bij grote explosie in Rome

ROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.

9 uur geleden
Oekraïne: Russische aanval met recordaantal van 539 drones

KYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.

11 uur geleden