Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus in ziekenhuis met luchtweginfectie

Paus in ziekenhuis met luchtweginfectie

ROME (ANP/DPA/RTR) - Paus Franciscus (86), die toch al kwakkelt met zijn gezondheid, ligt in het ziekenhuis met een luchtweginfectie. Het hoofd van de katholieke kerk moet er een paar dagen blijven, aldus het Vaticaan. Hij heeft geen corona. Franciscus klaagde de afgelopen dagen over problemen bij het ademen.

Eerder had een woordvoerder nog gemeld dat de paus voor enkele geplande onderzoeken in de Gemelli-universiteitskliniek was. Italiaanse media daarentegen zeiden dat de paus met hartproblemen en ademhalingsmoeilijkheden per ambulance was afgevoerd. Het Vaticaan was al begonnen afspraken af te zeggen.

Waarnemers in Rome zeiden al het hoogst ongebruikelijk te vinden dat kort voor de paasdagen uitgebreide onderzoeken waren gepland. Het is nog niet duidelijk of de paus de mis komende Palmzondag kan leiden en de vieringen in de Goede Week en Pasen.

Darmen

De paus is deze maand tien jaar aan de macht. Woensdagochtend hield Franciscus nog zijn wekelijkse algemene audiëntie voor duizenden gelovigen op het Sint-Pietersplein.

In juli 2021 onderging de Argentijnse paus een darmoperatie in het Gemelli-ziekenhuis. In een recent interview gaf hij aan weer last te hebben van zijn darmen. Hij kampt ook met een ernstig knieprobleem, waardoor hij inmiddels meestal in een rolstoel zit.

Franciscus heeft al aangekondigd terug te treden als paus, mocht het niet meer gaan. Hij zou dan hetzelfde doen als zijn voorganger Benedictus XVI, die met die stap begin 2013 de wereld verraste.

Meer uit Buitenland

Surinaamse oud-president Venetiaan overleden, melden media

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.

9 minuten geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.

1 uur geleden
Poetin overweegt net als Trump kernwapens te testen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.

2 uur geleden
Rutte tracht zorgen over terugtrekking VS uit Roemenië te sussen

BOEKAREST (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte probeert zorgen over de Amerikaanse terugtrekking uit Roemenië te sussen. Die doet niets af aan de Amerikaanse toewijding aan de verdediging van Europa, bezweert hij op bezoek in Roemenië. Of andere bondgenoten in het gat springen dat de Amerikanen achterlaten, wil hij niet zeggen.

3 uur geleden
Ex-president Bolivia mag van rechters gevangenis verlaten

LA PAZ (ANP/RTR/AFP) - De hoogste rechters van het Zuid-Amerikaanse Bolivia hebben de vrijlating bevolen van voormalig president Jeanine Añez. Het hooggerechtshof zette een streep door de tien jaar cel die de rechtse politica in 2022 had gekregen, onder meer voor een vermeend complot om rivaal en voorganger Evo Morales af te zetten.

3 uur geleden
Belgische veiligheidsdienst: Rusland vrijwel zeker achter drones

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische veiligheidsdiensten stellen dat Rusland zeer waarschijnlijk achter de recente drone-incidenten zit. Dat is woensdagochtend besproken op een voorbereidende vergadering van de Nationale Veiligheidsraad van donderdag, verneemt persagentschap Belga uit goede bron.

4 uur geleden
Negen doden bij grote vliegtuigcrash VS

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Bij een dodelijke vliegtuigcrash bij de luchthaven van Louisville, Kentucky, zijn zeker negen mensen om het leven gekomen. Dat meldt burgemeester Craig Greenberg van de stad op X. Elf mensen raakten gewond.

4 uur geleden