Paus in juli naar Zuid-Soedan en Congo
VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus bezoekt in juli Zuid-Soedan en de Democratische Republiek Congo. Hij zou eigenlijk al in 2017 naar Zuid-Soedan reizen, maar dat werd om veiligheidsredenen meerdere keren uitgesteld.
De 85-jarige kerkvorst gaat in op een uitnodiging van de staatshoofden en bisschoppen in beide Afrikaanse landen. Franciscus is van 2 tot 5 juli in Congo, waarbij hij de steden Kinshasa en Goma bezoekt. Aansluitend reist hij naar Zuid-Soedan voor onder meer een bezoek aan de hoofdstad Juba.
In juli is het elf jaar geleden dat Zuid-Soedan zich afscheidde van Sudan. In 2013 raakte het nieuwe land verwikkeld in een burgeroorlog, die leidde tot 400.000 doden. In 2018 werd een vredesakkoord gesloten, maar honger en dodelijk geweld zijn nog aan de orde van de dag in het straatarme land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
4 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
6 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
8 uur geleden