Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus in juli naar Zuid-Soedan en Congo

Paus in juli naar Zuid-Soedan en Congo

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus bezoekt in juli Zuid-Soedan en de Democratische Republiek Congo. Hij zou eigenlijk al in 2017 naar Zuid-Soedan reizen, maar dat werd om veiligheidsredenen meerdere keren uitgesteld.

De 85-jarige kerkvorst gaat in op een uitnodiging van de staatshoofden en bisschoppen in beide Afrikaanse landen. Franciscus is van 2 tot 5 juli in Congo, waarbij hij de steden Kinshasa en Goma bezoekt. Aansluitend reist hij naar Zuid-Soedan voor onder meer een bezoek aan de hoofdstad Juba.

In juli is het elf jaar geleden dat Zuid-Soedan zich afscheidde van Sudan. In 2013 raakte het nieuwe land verwikkeld in een burgeroorlog, die leidde tot 400.000 doden. In 2018 werd een vredesakkoord gesloten, maar honger en dodelijk geweld zijn nog aan de orde van de dag in het straatarme land.

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

1 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

2 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

4 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

5 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

5 uur geleden