Paus herstelt goed en is weer aan het werk vanuit ziekenhuis
ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus (86) reageert goed op de antibiotica die hij heeft gekregen tegen de bronchitis die hij heeft opgelopen. De behandeling slaat aan, laat het ziekenhuis in Rome weten waar de leider van de katholieke kerk woensdag werd opgenomen. De verwachting is dat Franciscus de komende dagen kan worden ontslagen.
Eerder was al bekendgemaakt dat de paus een goede en rustige nacht in de kliniek had. Volgens het Vaticaan verbetert zijn toestand geleidelijk en is hij alweer aan het werk vanuit het ziekenhuis. De dokters zijn optimistisch over Franciscus' herstel.
Volgens het Italiaanse persbureau ANSA is de kans groot dat de paus nog voor Palmzondag 2 april het ziekenhuis kan verlaten.
Na zijn opname regende het ongeruste reacties omdat de paus al langer kwakkelt met zijn gezondheid. Hij kampt met maagproblemen en zit inmiddels meestal in een rolstoel door een aanhoudend knieprobleem.
Franciscus heeft eerder aangekondigd terug te willen treden als paus, mocht het niet meer gaan. Zijn onlangs overleden voorganger, Benedictus XVI, deed hem dat in 2013 voor.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
11 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
15 uur geleden