Paus herstelt goed en is weer aan het werk vanuit ziekenhuis
ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus (86) reageert goed op de antibiotica die hij heeft gekregen tegen de bronchitis die hij heeft opgelopen. De behandeling slaat aan, laat het ziekenhuis in Rome weten waar de leider van de katholieke kerk woensdag werd opgenomen. De verwachting is dat Franciscus de komende dagen kan worden ontslagen.
Eerder was al bekendgemaakt dat de paus een goede en rustige nacht in de kliniek had. Volgens het Vaticaan verbetert zijn toestand geleidelijk en is hij alweer aan het werk vanuit het ziekenhuis. De dokters zijn optimistisch over Franciscus' herstel.
Volgens het Italiaanse persbureau ANSA is de kans groot dat de paus nog voor Palmzondag 2 april het ziekenhuis kan verlaten.
Na zijn opname regende het ongeruste reacties omdat de paus al langer kwakkelt met zijn gezondheid. Hij kampt met maagproblemen en zit inmiddels meestal in een rolstoel door een aanhoudend knieprobleem.
Franciscus heeft eerder aangekondigd terug te willen treden als paus, mocht het niet meer gaan. Zijn onlangs overleden voorganger, Benedictus XVI, deed hem dat in 2013 voor.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
12 uur geleden