Paus herstelt goed en is weer aan het werk vanuit ziekenhuis
ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus (86) reageert goed op de antibiotica die hij heeft gekregen tegen de bronchitis die hij heeft opgelopen. De behandeling slaat aan, laat het ziekenhuis in Rome weten waar de leider van de katholieke kerk woensdag werd opgenomen. De verwachting is dat Franciscus de komende dagen kan worden ontslagen.
Eerder was al bekendgemaakt dat de paus een goede en rustige nacht in de kliniek had. Volgens het Vaticaan verbetert zijn toestand geleidelijk en is hij alweer aan het werk vanuit het ziekenhuis. De dokters zijn optimistisch over Franciscus' herstel.
Volgens het Italiaanse persbureau ANSA is de kans groot dat de paus nog voor Palmzondag 2 april het ziekenhuis kan verlaten.
Na zijn opname regende het ongeruste reacties omdat de paus al langer kwakkelt met zijn gezondheid. Hij kampt met maagproblemen en zit inmiddels meestal in een rolstoel door een aanhoudend knieprobleem.
Franciscus heeft eerder aangekondigd terug te willen treden als paus, mocht het niet meer gaan. Zijn onlangs overleden voorganger, Benedictus XVI, deed hem dat in 2013 voor.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
32 minuten geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
1 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
5 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
7 uur geleden