Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus geeft ook niet-geestelijken bevoegdheid afdeling te leiden

Paus geeft ook niet-geestelijken bevoegdheid afdeling te leiden

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft zaterdag nieuwe statuten uitgevaardigd voor het bestuursapparaat van het Vaticaan, de Romeinse Curie genaamd. In de nieuwe statuten, de Praedicate Evangelium (predik het evangelie), staat onder meer dat iedere katholiek die gedoopt is en staat ingeschreven bij de katholieke kerk iedere afdeling van het Vaticaan mag leiden, inclusief vrouwen. Ze hoeven niet langer een geestelijke te zijn.

In de nieuwe versie staat dat "ieder gelovig lid een afdeling of bestuursorgaan kan leiden" als de paus besluit dat deze persoon de juiste kwalificaties heeft en hem of haar aanstelt. Hierbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen mannen en vrouwen. "De paus, bisschoppen en andere gewijde bedienaren zijn niet de enigen binnen de kerk die kunnen evangeliseren", aldus de statuten.

Tot nu toe werden vrijwel alle afdelingen van het Vaticaan geleid door mannelijke geestelijken, voornamelijk kardinalen.

Aan de aangepaste grondwet, die bestaat uit 54 pagina's, is meer dan negen jaar gewerkt. De nieuwe statuten gelden vanaf 5 juni en vervangen de regelgeving die in 1988 werd goedgekeurd door paus Johannes Paulus II.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

4 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

4 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

5 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

7 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

8 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

8 uur geleden
Denemarken en Australiƫ naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

11 uur geleden