Paus gaat in september naar Zuidoost-Azië
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De 87-jarige paus Franciscus maakt in september een reis van circa 30.000 kilometer naar het zuidoosten van Azië en Oceanië, heeft het Vaticaan bekendgemaakt. De twaalfdaagse reis wordt de langste die Franciscus maakt sinds hij in 2013 paus is geworden. Het wordt ook de eerste lange reis na de recente maanden van gezondheidsproblemen.
Franciscus gaat naar Indonesië, Singapore, Oost-Timor en Papoea-Nieuw-Guinea (PNG). In de twee laatstgenoemde landen vormen rooms-katholieken een groot deel van de bevolking. In Oost-Timor staat bijna iedereen als rooms-katholiek te boek en in PNG ongeveer een kwart van de bevolking. In Indonesië is slechts 3 procent van de inwoners rooms-katholiek, maar ze vormen in bepaalde regio's een aanzienlijke bevolkingsgroep. In de deelstaat Oost-Nusa Tenggara, die aan Oost-Timor grenst, is meer dan de helft van de inwoners rooms-katholiek.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
9 uur geleden