Paus gaat in september naar Zuidoost-Azië
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De 87-jarige paus Franciscus maakt in september een reis van circa 30.000 kilometer naar het zuidoosten van Azië en Oceanië, heeft het Vaticaan bekendgemaakt. De twaalfdaagse reis wordt de langste die Franciscus maakt sinds hij in 2013 paus is geworden. Het wordt ook de eerste lange reis na de recente maanden van gezondheidsproblemen.
Franciscus gaat naar Indonesië, Singapore, Oost-Timor en Papoea-Nieuw-Guinea (PNG). In de twee laatstgenoemde landen vormen rooms-katholieken een groot deel van de bevolking. In Oost-Timor staat bijna iedereen als rooms-katholiek te boek en in PNG ongeveer een kwart van de bevolking. In Indonesië is slechts 3 procent van de inwoners rooms-katholiek, maar ze vormen in bepaalde regio's een aanzienlijke bevolkingsgroep. In de deelstaat Oost-Nusa Tenggara, die aan Oost-Timor grenst, is meer dan de helft van de inwoners rooms-katholiek.
Meer uit Buitenland
ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.
19 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importheffingen die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.
35 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.
49 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.
52 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
3 uur geleden