Paus gaat in september naar Zuidoost-Azië
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De 87-jarige paus Franciscus maakt in september een reis van circa 30.000 kilometer naar het zuidoosten van Azië en Oceanië, heeft het Vaticaan bekendgemaakt. De twaalfdaagse reis wordt de langste die Franciscus maakt sinds hij in 2013 paus is geworden. Het wordt ook de eerste lange reis na de recente maanden van gezondheidsproblemen.
Franciscus gaat naar Indonesië, Singapore, Oost-Timor en Papoea-Nieuw-Guinea (PNG). In de twee laatstgenoemde landen vormen rooms-katholieken een groot deel van de bevolking. In Oost-Timor staat bijna iedereen als rooms-katholiek te boek en in PNG ongeveer een kwart van de bevolking. In Indonesië is slechts 3 procent van de inwoners rooms-katholiek, maar ze vormen in bepaalde regio's een aanzienlijke bevolkingsgroep. In de deelstaat Oost-Nusa Tenggara, die aan Oost-Timor grenst, is meer dan de helft van de inwoners rooms-katholiek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
30 minuten geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
40 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
6 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
8 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
8 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
10 uur geleden