Paus gaat in september naar Zuidoost-Azië
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De 87-jarige paus Franciscus maakt in september een reis van circa 30.000 kilometer naar het zuidoosten van Azië en Oceanië, heeft het Vaticaan bekendgemaakt. De twaalfdaagse reis wordt de langste die Franciscus maakt sinds hij in 2013 paus is geworden. Het wordt ook de eerste lange reis na de recente maanden van gezondheidsproblemen.
Franciscus gaat naar Indonesië, Singapore, Oost-Timor en Papoea-Nieuw-Guinea (PNG). In de twee laatstgenoemde landen vormen rooms-katholieken een groot deel van de bevolking. In Oost-Timor staat bijna iedereen als rooms-katholiek te boek en in PNG ongeveer een kwart van de bevolking. In Indonesië is slechts 3 procent van de inwoners rooms-katholiek, maar ze vormen in bepaalde regio's een aanzienlijke bevolkingsgroep. In de deelstaat Oost-Nusa Tenggara, die aan Oost-Timor grenst, is meer dan de helft van de inwoners rooms-katholiek.
Meer uit Buitenland
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,42.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat de Britse premier Keir Starmer aftreedt. De Amerikaanse president maakte niet duidelijk waarop hij zijn aankondiging baseerde.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met nieuwe aanvallen op Iran, als het Libanese Hezbollah doorgaat met het bestoken van Noord-Israël. Iran heeft eerder juist geëist dat Israël stopt met het aanvallen van Libanon.
1 uur geledenLUZERN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat er de afgelopen uren "grote vooruitgang" is geboekt in de relatie tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij sprak in Zwitserland bij het begin van de onderhandelingen met Iran van een "historische ontmoeting" en zei een toekomst voor zich te zien waarin kan worden samengewerkt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In Madrid is een vertoning van de wedstrijd tussen Spanje en Saudi-Arabië op het WK voetbal op zondagavond afgelast vanwege de extreme hitte. Daartoe hebben de gemeente Madrid en de Spaanse voetbalbond zaterdag besloten. Spanje trapt in de Verenigde Staten om 18.00 uur Nederlandse tijd af tegen Saudi-Arabië.
2 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - De gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten in Zwitserland zijn begonnen, melden Iraanse staatsmedia. De twee landen zouden samen met bemiddelaar Qatar om tafel zijn gegaan om te praten over onder meer de situatie in Libanon en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - Israëlische troepen in Libanon mogen nog steeds dreigingen uitschakelen. Dat benadrukte minister van Defensie Israel Katz in een verklaring. Hij zei dat daar geen beperkingen voor gelden. "De bescherming van het leven van onze soldaten en burgers heeft de hoogste en onvoorwaardelijke prioriteit."
3 uur geleden