Paus Franciscus vraagt de strijd tegen malaria niet te vergeten
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft zondag gevraagd om ook nu de wereld in de greep is van de coronapademie de strijd tegen malaria niet te vergeten. Hij deed dat aan het eind van zijn gebed op zondag.
"Bij de bestrijding van de coronaviruspandemie moeten we ook de belofte voortzetten om malaria, die in veel landen miljarden mensen bedreigt, te voorkomen en te behandelen", zei de paus en herinnerde eraan dat het afgelopen zaterdag Wereld Malaria Dag was.
In 2017 werden wereldwijd zo'n 219 miljoen mensen besmet met malaria, 435.000 stierven eraan en meer dan 90 procent van de slachtoffers is Afrikaans, volgens cijfers van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
Malaria zou dit jaar in Afrika ten zuiden van de Sahara aan 770.000 mensen het leven kunnen kosten, "twee keer zoveel als in 2018", merkte de WHO op. De ziekte treft, in tegenstelling tot Covid-19, vooral kinderen.
Meer uit Buitenland
GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
20 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geleden