Paus Franciscus noemt wetten tegen lhbti'ers een zonde
ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus vindt dat wetten die lhbti'ers strafbaar stellen zondig en onrechtvaardig, omdat God ook mensen liefheeft die zich aangetrokken voelen tot hetzelfde geslacht. Dat zei de paus zondag in het vliegtuig dat hem na een reis door Congo en Zuid-Soedan terug naar Rome brengt.
"De criminalisering van homoseksualiteit is een probleem dat niet kan worden genegeerd", zei Franciscus. "Mensen met homoseksuele neigingen zijn kinderen van God. God houdt van hen, God vergezelt hen. Zo iemand veroordelen is een zonde. Mensen met homoseksuele neigingen strafbaar stellen is onrechtvaardig."
Franciscus herhaalde ook dat de katholieke kerk geen sacramenteel huwelijk van koppels van hetzelfde geslacht kan toestaan, maar dat hij wel voorstander is van wetgeving die koppels van hetzelfde geslacht wettelijke bescherming biedt op het gebied van bijvoorbeeld pensioenen, erfenissen en gezondheidszorg.
Doodstraf
In 66 VN-lidstaten zijn seksuele relaties met wederzijds goedvinden van hetzelfde geslacht strafbaar, volgens gegevens van de lhbti-organisatie ILGA World. In sommige landen staat zelfs de doodstraf op seksuele handelingen tussen mensen van hetzelfde geslacht.
Franciscus is van plan om in de herfst naar Mongolië te reizen, zo liet hij op dezelfde vliegreis weten. Ook bevestigde hij dat hij op 23 september de Zuid-Franse havenstad Marseille aandoet. Voor 2024 staat een reis naar India op de agenda. Daarover verschafte de paus echter geen details.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
25 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
5 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
5 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.
8 uur geledenCALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.
10 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.
10 uur geleden