Paus Franciscus mag ziekenhuis zaterdag verlaten
ROME/VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus mag zaterdag het ziekenhuis verlaten nu hij voorspoedig herstelt van een bronchitisinfectie. Zijn medische team heeft dat bevestigd, meldt het Vaticaan.
De 86-jarige kerkvorst doopte vrijdag een baby en begroette kinderen in het Gemelli-ziekenhuis in Rome, toen al bleek dat hij goed herstelt van de ademhalingsproblemen waarvoor hij woensdag werd opgenomen in het ziekenhuis. Hij reageerde volgens zijn artsen goed op een infuus met antibiotica.
Zondag neemt Franciscus deel aan een dienst om het begin van de viering van de paasweek te markeren. Kardinalen zullen hem de komende week bijstaan tijdens de talrijke rituelen en ceremonies tijdens de paasvieringen.
Er werd bezorgd gereageerd op de ziekenhuisopname van de paus, die met een aantal kwalen kampt. Hij heeft maagklachten en zit vanwege een aanhoudend knieprobleem meestal in een rolstoel. In juli 2021 werd een deel van zijn dikke darm verwijderd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
10 uur geleden