Paus Franciscus heeft het ziekenhuis verlaten
OME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft het ziekenhuis verlaten. De 86-jarige leider van de Rooms-Katholieke Kerk werd vorige week geopereerd aan een hernia. De paus werkte de afgelopen dagen al vanuit het ziekenhuis.
Hij werd bij de uitgang van het Gemelli-ziekenhuis opgewacht door een menigte die blij was dat hij naar huis mocht. Toen iemand hem vroeg hoe het met hem ging grapte de paus dat hij "nog steeds" leefde.
Volgens zijn dokter gaat het goed met Franciscus, beter dan voor hij werd opgenomen. Als het goed is leidt de paus zondag gewoon het gebed. Daarna zal hij ook weer audiënties houden.
Begin juni was de paus ook al in het ziekenhuis voor een controle. In mei zegde hij audiënties af omdat hij koorts had. Eind maart werd de paus in het ziekenhuis opgenomen vanwege ademhalingsproblemen als gevolg van bronchitis. Franciscus heeft ook andere onderliggende gezondheidsproblemen. In 2021 werd de paus geopereerd vanwege maagklachten.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
21 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden