Paus Franciscus heeft het ziekenhuis verlaten
OME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft het ziekenhuis verlaten. De 86-jarige leider van de Rooms-Katholieke Kerk werd vorige week geopereerd aan een hernia. De paus werkte de afgelopen dagen al vanuit het ziekenhuis.
Hij werd bij de uitgang van het Gemelli-ziekenhuis opgewacht door een menigte die blij was dat hij naar huis mocht. Toen iemand hem vroeg hoe het met hem ging grapte de paus dat hij "nog steeds" leefde.
Volgens zijn dokter gaat het goed met Franciscus, beter dan voor hij werd opgenomen. Als het goed is leidt de paus zondag gewoon het gebed. Daarna zal hij ook weer audiënties houden.
Begin juni was de paus ook al in het ziekenhuis voor een controle. In mei zegde hij audiënties af omdat hij koorts had. Eind maart werd de paus in het ziekenhuis opgenomen vanwege ademhalingsproblemen als gevolg van bronchitis. Franciscus heeft ook andere onderliggende gezondheidsproblemen. In 2021 werd de paus geopereerd vanwege maagklachten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
4 uur geleden