Paus Franciscus eert overleden Benedictus als een 'nobel mens'
ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn voorganger Benedictus XVI, "zo'n nobel mens", die zaterdag op 95-jarige leeftijd stierf en wiens aftreden in 2013 om gezondheidsredenen menigeen verraste.
Ter gelegenheid van de vespers ter nagedachtenis van Benedictus die zaterdagavond in het Vaticaan werden gehouden, eerde Franciscus zijn voorganger als een "nobel, vriendelijk mens". "We voelen zoveel dankbaarheid in ons hart", zei de Argentijnse paus, die ook de offers roemde die Benedictus volgens hem heeft gebracht voor "het welzijn van de kerk".
De uitvaart van paus emeritus Benedictus XVI zal donderdag 5 januari plaatsvinden op het Sint-Pietersplein in Rome. De huidige paus Franciscus leidt de dienst. De ceremonie begint om 09.30 uur, in aanwezigheid van tienduizenden gelovigen, evenals staatshoofden en regeringsleiders. Daarna wordt hij begraven in een crypte in de Sint-Pietersbasiliek.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
17 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
4 uur geleden