Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus Franciscus eert overleden Benedictus als een 'nobel mens'

Paus Franciscus eert overleden Benedictus als een 'nobel mens'

ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn voorganger Benedictus XVI, "zo'n nobel mens", die zaterdag op 95-jarige leeftijd stierf en wiens aftreden in 2013 om gezondheidsredenen menigeen verraste.

Ter gelegenheid van de vespers ter nagedachtenis van Benedictus die zaterdagavond in het Vaticaan werden gehouden, eerde Franciscus zijn voorganger als een "nobel, vriendelijk mens". "We voelen zoveel dankbaarheid in ons hart", zei de Argentijnse paus, die ook de offers roemde die Benedictus volgens hem heeft gebracht voor "het welzijn van de kerk".

De uitvaart van paus emeritus Benedictus XVI zal donderdag 5 januari plaatsvinden op het Sint-Pietersplein in Rome. De huidige paus Franciscus leidt de dienst. De ceremonie begint om 09.30 uur, in aanwezigheid van tienduizenden gelovigen, evenals staatshoofden en regeringsleiders. Daarna wordt hij begraven in een crypte in de Sint-Pietersbasiliek.

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

3 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

7 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

7 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

8 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

8 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

10 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

11 uur geleden