Paus Franciscus eert overleden Benedictus als een 'nobel mens'
ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn voorganger Benedictus XVI, "zo'n nobel mens", die zaterdag op 95-jarige leeftijd stierf en wiens aftreden in 2013 om gezondheidsredenen menigeen verraste.
Ter gelegenheid van de vespers ter nagedachtenis van Benedictus die zaterdagavond in het Vaticaan werden gehouden, eerde Franciscus zijn voorganger als een "nobel, vriendelijk mens". "We voelen zoveel dankbaarheid in ons hart", zei de Argentijnse paus, die ook de offers roemde die Benedictus volgens hem heeft gebracht voor "het welzijn van de kerk".
De uitvaart van paus emeritus Benedictus XVI zal donderdag 5 januari plaatsvinden op het Sint-Pietersplein in Rome. De huidige paus Franciscus leidt de dienst. De ceremonie begint om 09.30 uur, in aanwezigheid van tienduizenden gelovigen, evenals staatshoofden en regeringsleiders. Daarna wordt hij begraven in een crypte in de Sint-Pietersbasiliek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden