Paus Franciscus eert overleden Benedictus als een 'nobel mens'
ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn voorganger Benedictus XVI, "zo'n nobel mens", die zaterdag op 95-jarige leeftijd stierf en wiens aftreden in 2013 om gezondheidsredenen menigeen verraste.
Ter gelegenheid van de vespers ter nagedachtenis van Benedictus die zaterdagavond in het Vaticaan werden gehouden, eerde Franciscus zijn voorganger als een "nobel, vriendelijk mens". "We voelen zoveel dankbaarheid in ons hart", zei de Argentijnse paus, die ook de offers roemde die Benedictus volgens hem heeft gebracht voor "het welzijn van de kerk".
De uitvaart van paus emeritus Benedictus XVI zal donderdag 5 januari plaatsvinden op het Sint-Pietersplein in Rome. De huidige paus Franciscus leidt de dienst. De ceremonie begint om 09.30 uur, in aanwezigheid van tienduizenden gelovigen, evenals staatshoofden en regeringsleiders. Daarna wordt hij begraven in een crypte in de Sint-Pietersbasiliek.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
13 uur geleden