Paus Franciscus bij paasnachtdienst Sint-Pietersbasiliek
VATICAANSTAD/ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus woont de paasnachtdienst bij in de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. Hij moest vrijdagavond naar verluidt door vermoeidheid verstek laten gaan bij de kruiswegceremonie in Vaticaanstad. De 87-jarige paus zal volgens het Vaticaan zondagmorgen om 10.00 uur ook de mis voor Pasen opdragen en twee uur later de traditionele paasboodschap geven op het Sint-Pietersplein.
De paus lijkt al geruime tijd in de wintermaanden last te hebben van veel en langdurige griep- en vermoeidheidsverschijnselen, maar hij is volgens Italiaanse media gezien zijn leeftijd in goede gezondheid.
Pasen is voor christenen het belangrijkste feest van het jaar, omdat het voor hen de dag is waarop Jezus als zoon van God na lijden en kruisiging uit de dood is opgestaan. Het feest wordt niet door alle christenen op dezelfde voorjaarsdag gevierd. De orthodoxen vieren dit jaar Pasen eind april.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
8 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
3 uur geleden