Paus Franciscus bij paasnachtdienst Sint-Pietersbasiliek
VATICAANSTAD/ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus woont de paasnachtdienst bij in de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. Hij moest vrijdagavond naar verluidt door vermoeidheid verstek laten gaan bij de kruiswegceremonie in Vaticaanstad. De 87-jarige paus zal volgens het Vaticaan zondagmorgen om 10.00 uur ook de mis voor Pasen opdragen en twee uur later de traditionele paasboodschap geven op het Sint-Pietersplein.
De paus lijkt al geruime tijd in de wintermaanden last te hebben van veel en langdurige griep- en vermoeidheidsverschijnselen, maar hij is volgens Italiaanse media gezien zijn leeftijd in goede gezondheid.
Pasen is voor christenen het belangrijkste feest van het jaar, omdat het voor hen de dag is waarop Jezus als zoon van God na lijden en kruisiging uit de dood is opgestaan. Het feest wordt niet door alle christenen op dezelfde voorjaarsdag gevierd. De orthodoxen vieren dit jaar Pasen eind april.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
44 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
3 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
5 uur geleden