Paus Franciscus bij paasnachtdienst Sint-Pietersbasiliek
VATICAANSTAD/ROME (ANP/AFP) - Paus Franciscus woont de paasnachtdienst bij in de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. Hij moest vrijdagavond naar verluidt door vermoeidheid verstek laten gaan bij de kruiswegceremonie in Vaticaanstad. De 87-jarige paus zal volgens het Vaticaan zondagmorgen om 10.00 uur ook de mis voor Pasen opdragen en twee uur later de traditionele paasboodschap geven op het Sint-Pietersplein.
De paus lijkt al geruime tijd in de wintermaanden last te hebben van veel en langdurige griep- en vermoeidheidsverschijnselen, maar hij is volgens Italiaanse media gezien zijn leeftijd in goede gezondheid.
Pasen is voor christenen het belangrijkste feest van het jaar, omdat het voor hen de dag is waarop Jezus als zoon van God na lijden en kruisiging uit de dood is opgestaan. Het feest wordt niet door alle christenen op dezelfde voorjaarsdag gevierd. De orthodoxen vieren dit jaar Pasen eind april.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden