Paus feestelijk ontvangen in Papoea-Nieuw-Guinea
PORT MORESBY (ANP/RTR) - Paus Franciscus is aangekomen in Papoea-Nieuw-Guinea, de tweede stop van zijn lange reis door Zuidoost-Azië en Oceanië. Hij werd in de hoofdstad Port Moresby ontvangen door de premier, geestelijken, een militair orkest en kinderen met vlaggetjes.
De paus begon dinsdag aan zijn twaalfdaagse reis in Indonesië, een overwegend islamitisch land. Papoea-Nieuw-Guinea daarentegen is naar schatting voor 97 procent christelijk. De hoofdstad is overspoeld met mensen die een glimp van de paus willen opvangen en de straten zijn versierd in de kleuren van het Vaticaan.
Papoea-Nieuw-Guinea is een van de armste landen van de regio en wordt geteisterd door geweld. Naast huiselijk geweld en tribale moorden komen er bijvoorbeeld ook heksenjachten voor. Volgens Human Rights Watch is het "een van de gevaarlijkste plekken om een vrouw of meisje te zijn".
Geweld beteugelen
Het lukt de regering niet om het geweld te beteugelen, maar veel Papoea-Nieuw-Guineeërs hopen dat Franciscus daarbij kan helpen, zeggen aanwezigen tegen persbureau AFP. "We hopen dat de aanwezigheid van de paus ervoor kan zorgen dat ons land en onze leiders gezegend worden." De kerk is voor velen een belangrijk instituut voor onderwijs, gezondheidszorg en armoedehulp.
Later reist Franciscus nog door naar Oost-Timor en Singapore.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
4 uur geleden