Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus feestelijk ontvangen in Papoea-Nieuw-Guinea

Paus feestelijk ontvangen in Papoea-Nieuw-Guinea

PORT MORESBY (ANP/RTR) - Paus Franciscus is aangekomen in Papoea-Nieuw-Guinea, de tweede stop van zijn lange reis door Zuidoost-Azië en Oceanië. Hij werd in de hoofdstad Port Moresby ontvangen door de premier, geestelijken, een militair orkest en kinderen met vlaggetjes.

De paus begon dinsdag aan zijn twaalfdaagse reis in Indonesië, een overwegend islamitisch land. Papoea-Nieuw-Guinea daarentegen is naar schatting voor 97 procent christelijk. De hoofdstad is overspoeld met mensen die een glimp van de paus willen opvangen en de straten zijn versierd in de kleuren van het Vaticaan.

Papoea-Nieuw-Guinea is een van de armste landen van de regio en wordt geteisterd door geweld. Naast huiselijk geweld en tribale moorden komen er bijvoorbeeld ook heksenjachten voor. Volgens Human Rights Watch is het "een van de gevaarlijkste plekken om een vrouw of meisje te zijn".

Geweld beteugelen

Het lukt de regering niet om het geweld te beteugelen, maar veel Papoea-Nieuw-Guineeërs hopen dat Franciscus daarbij kan helpen, zeggen aanwezigen tegen persbureau AFP. "We hopen dat de aanwezigheid van de paus ervoor kan zorgen dat ons land en onze leiders gezegend worden." De kerk is voor velen een belangrijk instituut voor onderwijs, gezondheidszorg en armoedehulp.

Later reist Franciscus nog door naar Oost-Timor en Singapore.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

4 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

6 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

9 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

9 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

10 uur geleden
Forse stijging dodental in Sri Lanka door noodweer

COLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.

11 uur geleden
Rechts eist in protest in Madrid ontslag Spaanse premier

MADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.

11 uur geleden