Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus feestelijk ontvangen in Papoea-Nieuw-Guinea

Paus feestelijk ontvangen in Papoea-Nieuw-Guinea

PORT MORESBY (ANP/RTR) - Paus Franciscus is aangekomen in Papoea-Nieuw-Guinea, de tweede stop van zijn lange reis door Zuidoost-Azië en Oceanië. Hij werd in de hoofdstad Port Moresby ontvangen door de premier, geestelijken, een militair orkest en kinderen met vlaggetjes.

De paus begon dinsdag aan zijn twaalfdaagse reis in Indonesië, een overwegend islamitisch land. Papoea-Nieuw-Guinea daarentegen is naar schatting voor 97 procent christelijk. De hoofdstad is overspoeld met mensen die een glimp van de paus willen opvangen en de straten zijn versierd in de kleuren van het Vaticaan.

Papoea-Nieuw-Guinea is een van de armste landen van de regio en wordt geteisterd door geweld. Naast huiselijk geweld en tribale moorden komen er bijvoorbeeld ook heksenjachten voor. Volgens Human Rights Watch is het "een van de gevaarlijkste plekken om een vrouw of meisje te zijn".

Geweld beteugelen

Het lukt de regering niet om het geweld te beteugelen, maar veel Papoea-Nieuw-Guineeërs hopen dat Franciscus daarbij kan helpen, zeggen aanwezigen tegen persbureau AFP. "We hopen dat de aanwezigheid van de paus ervoor kan zorgen dat ons land en onze leiders gezegend worden." De kerk is voor velen een belangrijk instituut voor onderwijs, gezondheidszorg en armoedehulp.

Later reist Franciscus nog door naar Oost-Timor en Singapore.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

5 minuten geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

48 minuten geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

1 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

1 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

2 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

3 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

3 uur geleden