Paus feestelijk ontvangen in Papoea-Nieuw-Guinea
PORT MORESBY (ANP/RTR) - Paus Franciscus is aangekomen in Papoea-Nieuw-Guinea, de tweede stop van zijn lange reis door Zuidoost-Azië en Oceanië. Hij werd in de hoofdstad Port Moresby ontvangen door de premier, geestelijken, een militair orkest en kinderen met vlaggetjes.
De paus begon dinsdag aan zijn twaalfdaagse reis in Indonesië, een overwegend islamitisch land. Papoea-Nieuw-Guinea daarentegen is naar schatting voor 97 procent christelijk. De hoofdstad is overspoeld met mensen die een glimp van de paus willen opvangen en de straten zijn versierd in de kleuren van het Vaticaan.
Papoea-Nieuw-Guinea is een van de armste landen van de regio en wordt geteisterd door geweld. Naast huiselijk geweld en tribale moorden komen er bijvoorbeeld ook heksenjachten voor. Volgens Human Rights Watch is het "een van de gevaarlijkste plekken om een vrouw of meisje te zijn".
Geweld beteugelen
Het lukt de regering niet om het geweld te beteugelen, maar veel Papoea-Nieuw-Guineeërs hopen dat Franciscus daarbij kan helpen, zeggen aanwezigen tegen persbureau AFP. "We hopen dat de aanwezigheid van de paus ervoor kan zorgen dat ons land en onze leiders gezegend worden." De kerk is voor velen een belangrijk instituut voor onderwijs, gezondheidszorg en armoedehulp.
Later reist Franciscus nog door naar Oost-Timor en Singapore.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
2 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
9 uur geleden