Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus brengt historisch bezoek aan Irak

Paus brengt historisch bezoek aan Irak

BAGDAD (ANP) - Paus Franciscus reist vrijdag naar Irak voor een historisch bezoek. Het land heeft nooit eerder een paus verwelkomd. Tijdens het driedaagse bezoek gaat het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk naar onder meer Bagdad, Mosul en Erbil.

Toenmalig paus Johannes Paulus II wilde in 2000 naar Irak reizen, maar de onderhandelingen daarover met de regering van de toenmalige president Saddam Hussein liepen op niets uit. Paus Franciscus zei woensdag dat hij de mensen in Irak niet "een tweede keer kan teleurstellen".

De paus deed zijn uitspraken tijdens zijn publieke audiëntie, op dezelfde dag waarop een raketaanval werd uitgevoerd op een basis in Irak waar Iraakse en internationale troepen verblijven. Het bezoek van de paus gaat door ondanks zorgen over zijn veiligheid en de opgelopen spanningen in het land.

Wortels van het christendom liggen in wat nu Irak heet en lange tijd vormden christenen een grote minderheid van rond de 8 tot 12 procent van de bevolking. De afgelopen twintig jaar is dat sterk teruggelopen door het oorlogsgeweld en vervolging. Momenteel is volgens schattingen nog geen half miljoen van de ruim 38 miljoen inwoners christelijk.

Zo'n tienduizend manschappen van de veiligheidsdiensten zijn betrokken bij het beveiligen van de paus, die waarschijnlijk in gepantserde voertuigen door het land zal reizen. Vanwege de coronapandemie zal hij een beperkt aantal mensen ontmoeten.

Meer uit Buitenland

Komende dagen opnieuw hoge temperaturen in Frankrijk en Spanje

PARIJS/MADRID (ANP) - Het wordt de komende dagen opnieuw erg warm in Frankrijk en Spanje. Dat meldt Weeronline. De weersvoorspellingen geven aan dat het in Frankrijk en Spanje ongeveer 40 graden kan worden. Daardoor blijft het droog en warm in de landen die getroffen zijn door grote natuurbranden.

12 minuten geleden
Tsjaad begint procedure voor vertrek uit Internationaal Strafhof

N'DJAMENA (ANP/AFP) - Tsjaad zegt zich terug te trekken uit het Internationaal Strafhof (ICC). Volgens het Afrikaanse land is het hof weinig effectief en is er bovendien geen evenredige aandacht voor alle werelddelen. Het strafhof in Den Haag houdt zich onder meer bezig met vervolging van oorlogsmisdaden.

18 minuten geleden
Merz belooft maatregelen na aanslag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De aanslag bij de Pride in Berlijn mag volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz niet zonder gevolgen blijven. "Alleen woorden zijn niet genoeg", zei de regeringschef twee dagen nadat in de hoofdstad werd ingereden op een menigte.

25 minuten geleden
Verdachte opgepakt na steekpartij met drie gewonden in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Parijse politie heeft een verdachte aangehouden voor een steekpartij waarbij drie vrouwen gewond raakten. Twee slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.

34 minuten geleden
Dodelijk slachtoffer Pride-aanslag Berlijn kwam uit Polen

BERLIJN (ANP/DPA) - De vrouw die om het leven kwam bij de aanslag tijdens de Pride in Berlijn, kwam uit Polen. Dat heeft de burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, bekendgemaakt. Ze bezocht de stad met haar dochter.

40 minuten geleden
Berlijnse Pride na aanslag: we laten ons niet verdelen

BERLIJN (ANP) - De Berlijnse Pride heeft bedroefd en strijdvaardig gereageerd op de aanslag van afgelopen weekend. "Achter dit soort geweld zit de poging om onze samenleving te verdelen en mensen tegen elkaar op te zetten", staat in een verklaring van de Berlijnse Christopher Street Day, de naam die in Duitsland wordt gebruikt voor Pride-bijeenkomsten. "Dat zullen we niet toelaten. We blijven ons uitspreken, we laten ons niet wegdrukken. Liefde is sterker dan haat."

1 uur geleden
Bodyworlds-oprichter Gunther von Hagens (81) overleden

HEIDELBERG (ANP/DPA) - De Duitse anatoom Gunther von Hagens is overleden op 81-jarige leeftijd. Von Hagens maakte naam als uitvinder van de zogenoemde plastinatie, een conserveringstechniek waarbij bijvoorbeeld lichaamsdelen praktisch onbeperkt goed blijven, door ze te plastificeren. De techniek vormde de basis voor de Bodyworlds-exposities waarvan hij vervolgens aan de wieg stond. Von Hagens overleed aan een hersenbloeding, meldt Bild.

2 uur geleden