Paus blijft een 'etter' ter bescherming van armen
VATICAAN STAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus realiseert zich dat sommige mensen, ook binnen de rooms-katholieke kerk, hem maar een lastpak vinden als het gaat om de bescherming van de armen en meest kwetsbaren. Dat zal hem er niet van weerhouden door te gaan met dat werk omdat het onderdeel is van het christendom.
"Als ik denk aan die situaties van uitsluiting en ongelijkheid dan maak ik een etter van mezelf met al mijn vragen. En dat zal ik blijven doen. En ik vraag het iedereen in de naam van God", zei Franciscus zaterdag in een videoboodschap aan organisaties die zich wereldwijd bezighouden met de verbetering van economische, medische en sociale omstandigheden.
De 84-jarige paus riep onder meer de farmaceutische industrie op patenten vrij te geven om coronavaccins ook in ruime mate beschikbaar te maken voor de vele minderbedeelden in de wereld. Hij wees erop dat in sommige landen pas 3 à 4 procent van de bevolking is ingeënt tegen Covid-19.
Vervuilen
Bedrijven die zich bezig houden met bijvoorbeeld mijnbouw of houtkap maande Franciscus "te stoppen met het verwoesten van bossen, waterrijke natuurgebieden en bergen, te stoppen met het vervuilen van rivieren en zeeën, te stoppen met het vergiftigen van voedsel en mensen". Ook zei hij dat rijke landen en financiële instellingen de schulden van de armste landen zouden moeten kwijtschelden.
Verder vindt de paus dat het hoog tijd is dat wapenfabrikanten en -handelaren ophouden bij te dragen aan "die verschrikkelijke geopolitieke spelletjes" die leiden tot miljoenen doden en miljoenen ontheemden. De technologiegiganten zouden er volgens hem goed aan doen onmiddellijk een einde te maken aan haatzaaien, verspreiding van nepnieuws en complottheorieën en aan politieke manipulatie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
2 uur geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
4 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
7 uur geleden