Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus benoemt eerste vrouw op belangrijke post

Paus benoemt eerste vrouw op belangrijke post

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft met een traditie gebroken en de Française Nathalie Becquart zaterdag aangesteld als tweede secretaris van de synode van bisschoppen. Het is voor het eerst dat een vrouw binnen de katholieke kerk zo'n hoge post krijgt, die haar bovendien stemrecht geeft.

De 52-jarige Becquart is een van de twee nieuwelingen in deze functie. Ze was sinds 2019 al adviseur van de bisschoppensynode, het overlegorgaan dat zich buigt over belangrijke kwesties in de kerkelijke leer.

Haar benoeming is een bewijs voor de wens van de paus "meer vrouwen te laten meedoen in het proces van inzicht verkrijgen en van besluitvorming in de kerk", zei kardinaal Mario Grech, de secretaris-generaal van de synode. "Bij voorgaande synodes steeg het aantal vrouwen dat deelnam als deskundige en toehoorder gestaag. Met de aanstelling van zuster Nathalie Becquart en de mogelijkheid voor haar mee te stemmen, is een deur opengegaan."

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

6 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

7 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

8 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

9 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

9 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

9 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden