Paus benoemt eerste vrouw op belangrijke post
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Franciscus heeft met een traditie gebroken en de Française Nathalie Becquart zaterdag aangesteld als tweede secretaris van de synode van bisschoppen. Het is voor het eerst dat een vrouw binnen de katholieke kerk zo'n hoge post krijgt, die haar bovendien stemrecht geeft.
De 52-jarige Becquart is een van de twee nieuwelingen in deze functie. Ze was sinds 2019 al adviseur van de bisschoppensynode, het overlegorgaan dat zich buigt over belangrijke kwesties in de kerkelijke leer.
Haar benoeming is een bewijs voor de wens van de paus "meer vrouwen te laten meedoen in het proces van inzicht verkrijgen en van besluitvorming in de kerk", zei kardinaal Mario Grech, de secretaris-generaal van de synode. "Bij voorgaande synodes steeg het aantal vrouwen dat deelnam als deskundige en toehoorder gestaag. Met de aanstelling van zuster Nathalie Becquart en de mogelijkheid voor haar mee te stemmen, is een deur opengegaan."
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
8 uur geleden