
Paus Benedictus spreekt zich uit tegen homohuwelijk
ROME (ANP/DPA) - De emeritus paus Benedictus XVI, de Duitser Joseph Ratzinger, spreekt zich in een nieuwe biografie fors uit tegen het homohuwelijk. "Honderd jaar geleden zou iedereen het absurd hebben gevonden om over het homoseksuele huwelijk te spreken. Tegenwoordig worden degenen die hier tegen zijn sociaal geëxcommuniceerd. Hetzelfde geldt voor abortus en voor de productie van mensen in het laboratorium."
Dat zegt Benedictus in een biografie, geschreven door auteur Peter Seewald, die maandag verschijnt. "De moderne samenleving is bezig met het formuleren van een antichristelijke geloofsbelijdenis. Wie zich daartegen verzet wordt bestraft met sociale excommunicatie. De angst voor deze spirituele kracht van de antichrist is dan maar al te natuurlijk."
Volgens de voormalige kardinaal Joseph Ratzinger ligt "de echte bedreiging voor de kerk" in een "wereldwijde dictatuur van schijnbaar humanistische ideologieën".
Benedictus verscheen niet veel in het openbaar na zijn aftreden in 2013 en leeft teruggetrokken in de Vaticaanse tuinen. Hij was de eerste paus sinds bijna 600 jaar die terugtrad uit zijn ambt.
Meer uit Buitenland
LHASA (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping brengt een zeldzaam bezoek aan Tibet, zijn tweede sinds hij president is. Hij arriveerde woensdag in de hoofdstad Lhasa om te vieren dat de Tibetaanse Autonome Regio (TAR) zestig jaar bestaat.
48 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De weg is vrij voor een Israëlisch bouwplan dat volgens vriend en vijand een Palestijnse staat schier onmogelijk maakt. Een Israëlische planningscommissie heeft het plan woensdag "finaal" goedgekeurd, melden Israëlische media.
51 minuten geledenBONN (ANP) - Door de natuurbranden in verschillende regio's in Spanje is de landelijke uitstoot veroorzaakt door dit soort branden op zijn hoogste punt in 23 jaar. Eerst lag deze uitstoot nog onder het gemiddelde, maar binnen een week tijd zijn de emissies omhooggeschoten, meldt klimaatdienst Copernicus woensdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Vlaamse regering heeft de meeste bedrijven geschrapt van de lijst met zogeheten piekbelasters, landbouwondernemingen die dreigen te worden gesloten omdat ze veel stikstof uitstoten. De lijst gaat na een herberekening van zestig naar elf bedrijven.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo vraagt katholieken en andere gelovigen vrijdag te vasten en te bidden voor vrede in Oekraïne en andere landen waar oorlog woedt. Het verzoek komt nu er beweging lijkt te zijn in het beëindigen van de strijd tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Met de executie van een 67-jarige man in Florida komt het aantal uitgevoerde doodvonnissen in de Verenigde Staten dit jaar op 29. Dat is het hoogste aantal sinds 2015.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een 95-jarige Noord-Koreaan heeft geprobeerd vanuit Zuid-Korea terug te keren naar zijn thuisland. Zuid-Koreaanse militairen hielden hem tegen. De man, Ahn Hak-sop, is een oud-spion die in 1953 tijdens de Koreaanse Oorlog gevangen werd genomen en in 1995 vrijkwam.
4 uur geleden