Paus begint voorzichtig weer met openbare audiënties
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus begint op woensdag 2 september weer voorzichtig met openbare audiënties, heeft het Vaticaan woensdag laten weten. Zes maanden geleden kwam er vanwege corona een eind aan die bijeenkomsten en sindsdien waren ze alleen online te zien.
De wekelijkse audiënties, elke woensdag, worden gehouden op een besloten binnenplaats bij het pauselijk paleis. Er mogen maximaal vijfhonderd mensen komen. De poorten gaan twee uur van te voren open, reserveren hoeft niet.
Eind februari was de laatste wekelijkse audiëntie. Er waren toen zo'n 12.000 bezoekers. Het virus greep in Italië in die periode al behoorlijk om zich heen. De Argentijnse paus schudde de handen van tientallen gelovigen en omhelsde enkele kinderen. Mondkapjes werden nauwelijks gedragen. Korte tijd later bleek de paus verkouden en dat deed velen vrezen voor zijn gezondheid.
Het coronavirus heeft in Italië meer dan 35.000 levens geëist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.
36 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.
9 uur geleden