Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus begint voorzichtig weer met openbare audiënties

Paus begint voorzichtig weer met openbare audiënties

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus begint op woensdag 2 september weer voorzichtig met openbare audiënties, heeft het Vaticaan woensdag laten weten. Zes maanden geleden kwam er vanwege corona een eind aan die bijeenkomsten en sindsdien waren ze alleen online te zien.

De wekelijkse audiënties, elke woensdag, worden gehouden op een besloten binnenplaats bij het pauselijk paleis. Er mogen maximaal vijfhonderd mensen komen. De poorten gaan twee uur van te voren open, reserveren hoeft niet.

Eind februari was de laatste wekelijkse audiëntie. Er waren toen zo'n 12.000 bezoekers. Het virus greep in Italië in die periode al behoorlijk om zich heen. De Argentijnse paus schudde de handen van tientallen gelovigen en omhelsde enkele kinderen. Mondkapjes werden nauwelijks gedragen. Korte tijd later bleek de paus verkouden en dat deed velen vrezen voor zijn gezondheid.

Het coronavirus heeft in Italië meer dan 35.000 levens geëist.

Meer uit Buitenland

Opnieuw sterke naschok in het noorden van Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.

1 uur geleden
Twee verdachten aangehouden na dodelijke schietpartij Duitsland

STADE (ANP/DPA) - Na de dodelijke schietpartij in de Noord-Duitse stad Stade, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, zijn twee verdachten aangehouden. Dat meldt de politie. Een van hen is de vermoedelijke schutter.

2 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanvallen in Oekraïne

DNIPRO (ANP/AFP) - Door een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro zijn zeker vijf doden en 29 gewonden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Ook noemt hij een aanval op Zaporizja, waar een minibus werd geraakt. Daarbij lieten drie mensen het leven en raakten zes personen gewond, onder wie een kind. Verder noemt de Oekraïense leider aanvallen in Nikopol en Soemy.

2 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen Finland om einde kernwapenverbod

MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou zegt maatregelen te nemen tegen Finland nu dat land kernwapens op zijn grondgebied niet langer uitsluit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat Moskou overgaat op "politieke en militair-technische maatregelen".

2 uur geleden
Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

BONN (ANP) - De luchtkwaliteit in Europa is vorig jaar opnieuw verbeterd, concludeert de Europese klimaatdienst Copernicus. Sinds 2015 is de uitstoot van zwaveloxiden en stikstofoxiden jaarlijks met zo'n 3 tot 5 procent afgenomen, vooral doordat het wegverkeer en de industrie minder zijn gaan uitstoten. Volgens Copernicus blijkt hieruit dat Europese regelgeving en technologische verbeteringen vruchten afwerpen.

2 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij in Stade in Noord-Duitsland

STADE (ANP/DPA/RTR) - Bij een schietpartij in Stade in het noorden van Duitsland zijn vijf doden gevallen, meldt de politie. Een mannelijke verdachte is aangehouden. Een motief is nog niet bekend.

3 uur geleden
Trump: ontmoeting met Iran vindt dinsdag plaats

WASHINGTON (ANP) - De VS en Iran ontmoeten elkaar dinsdag in de Qatarese hoofdstad Doha, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump heeft Iran om een ontmoeting gevraagd.

3 uur geleden