Paus begint voorzichtig weer met openbare audiënties
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus begint op woensdag 2 september weer voorzichtig met openbare audiënties, heeft het Vaticaan woensdag laten weten. Zes maanden geleden kwam er vanwege corona een eind aan die bijeenkomsten en sindsdien waren ze alleen online te zien.
De wekelijkse audiënties, elke woensdag, worden gehouden op een besloten binnenplaats bij het pauselijk paleis. Er mogen maximaal vijfhonderd mensen komen. De poorten gaan twee uur van te voren open, reserveren hoeft niet.
Eind februari was de laatste wekelijkse audiëntie. Er waren toen zo'n 12.000 bezoekers. Het virus greep in Italië in die periode al behoorlijk om zich heen. De Argentijnse paus schudde de handen van tientallen gelovigen en omhelsde enkele kinderen. Mondkapjes werden nauwelijks gedragen. Korte tijd later bleek de paus verkouden en dat deed velen vrezen voor zijn gezondheid.
Het coronavirus heeft in Italië meer dan 35.000 levens geëist.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
3 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
7 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
11 uur geleden