Paus begint voorzichtig weer met openbare audiënties
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus begint op woensdag 2 september weer voorzichtig met openbare audiënties, heeft het Vaticaan woensdag laten weten. Zes maanden geleden kwam er vanwege corona een eind aan die bijeenkomsten en sindsdien waren ze alleen online te zien.
De wekelijkse audiënties, elke woensdag, worden gehouden op een besloten binnenplaats bij het pauselijk paleis. Er mogen maximaal vijfhonderd mensen komen. De poorten gaan twee uur van te voren open, reserveren hoeft niet.
Eind februari was de laatste wekelijkse audiëntie. Er waren toen zo'n 12.000 bezoekers. Het virus greep in Italië in die periode al behoorlijk om zich heen. De Argentijnse paus schudde de handen van tientallen gelovigen en omhelsde enkele kinderen. Mondkapjes werden nauwelijks gedragen. Korte tijd later bleek de paus verkouden en dat deed velen vrezen voor zijn gezondheid.
Het coronavirus heeft in Italië meer dan 35.000 levens geëist.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
7 uur geleden