Paus bedankt Orban voor opnemen Oekraïense vluchtelingen
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft de Hongaarse premier Viktor Orban op bezoek gehad en zijn waardering uitgesproken voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen door Hongarije. Orban, die zich in het verleden sterk keerde tegen de opvang van islamitische asielzoekers, nodigde de paus uit voor een bezoek aan Hongarije en kreeg naar eigen zeggen een "bemoedigend" antwoord.
De katholieke kerkvorst gaf de Hongaar een medaille van Sint Martinus van Tours, een Franse heilige uit de vierde eeuw die werd geboren in wat nu Hongarije is. Volgens de legende sneed Sint-Maarten, zoals hij in Nederland bekendstaat, zijn mantel doormidden en deelde die met een bedelaar. "Ik heb dit voor jullie gekozen, ik dacht aan jullie Hongaren die nu de vluchtelingen opvangen", aldus de paus.
Van de ruim 5 miljoen Oekraïners die hun land zijn ontvlucht sinds de Russische invasie zijn er ongeveer 625.000 in Hongarije aangekomen. Van hen is ongeveer 80 procent doorgereisd, blijkt uit de jongste cijfers van de Hongaarse regering. Orban zei volgens Hongaarse media dat de paus "ons aanmoedigde om deze goede gewoonte van ons niet op te geven", verwijzend naar het opnemen van vluchtelingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse krijgsmachtchef Abdolrahim Mousavi is omgekomen bij de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op zijn land. Dat meldt de Iraanse televisie.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met zwaardere aanvallen op Iran. "Iran heeft net verklaard dat het vandaag heel hard gaat toeslaan, harder dan ooit tevoren. Ze kunnen dat maar beter niet doen, want als ze dat wel doen, zullen wij terugslaan met een kracht die nog nooit eerder is vertoond!", schreef hij deels in hoofdletters op zijn platform Truth Social.
15 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Honderden Irakezen hebben na de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei geprobeerd de zogeheten Groene Zone te bestormen in Bagdad, zegt een veiligheidsbron tegen persbureau AFP. In dat beveiligde gebied in de Iraakse hoofdstad bevindt zich ook de Amerikaanse ambassade.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.
33 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen.
34 minuten geledenERBIL (ANP/AFP) - In de buurt van het vliegveld van Erbil in de autonome Koerdische regio van Irak, waar troepen van de door de Verenigde Staten geleide coalitie zijn gestationeerd, zijn luide explosies gehoord. Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Wereldleiders hebben opgeroepen tot een snelle oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten na de bevestiging van de dood van de Iraanse leider ayatollah Khamenei. Anderen hebben juist hun steun uitgesproken voor de beslissing van de Verenigde Staten om hem te doden.
39 minuten geleden