Paus aangekomen op Corsica voor eerste bezoek aan Franse eiland
AJACCIO (ANP/AFP) - Paus Franciscus is zondagochtend aangekomen op Corsica voor een eendaags bezoek. Het is het eerste bezoek van de paus aan het Franse eiland, waar 90 procent van de inwoners katholiek is.
Het vliegtuig van de paus landde op het vliegveld van Ajaccio, waar de Franse minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau hem verwelkomde.
Tijdens zijn verblijf op Corsica geeft de 87-jarige Argentijn twee toespraken en leidt hij een mis. Later op de dag heeft hij een ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron.
Paus Franciscus bezocht Frankrijk slechts twee keer eerder. Dit wordt door sommigen gezien als mogelijk teken van onvrede over het Franse politieke beleid dat steeds vaker afwijkt van de leer van de katholieke kerk, bijvoorbeeld met betrekking tot het homohuwelijk en euthanasie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Wereldwijd zijn dit jaar zeker 111 journalisten gedood, van wie 51 in de Gazastrook. Dat meldt de Internationale Federatie van Journalisten (IFJ), die concludeert dat opnieuw sprake is van een bijzonder dodelijk jaar voor de pers.
9 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Het lijkt erop dat de EU de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne gaat gebruiken, ook als België ertegen blijft. De Europese Commissie heeft weliswaar twee opties voor extra financiële hulp aan Oekraïne aan de lidstaten voorgelegd, maar nu koerst ook voorzitter van de EU-leiders António Costa aan op de inzet van de bevroren Russische tegoeden. Voor goedkeuring daarvan is op de EU-top van volgende week een gekwalificeerde meerderheid nodig. Normaliter moeten dergelijke besluiten door alle 27 EU-regeringsleiders worden genomen.
10 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer de helft van de inwoners van Kyiv zit zonder stroom na een serie Russische aanvallen op de elektriciteitsvoorzieningen, zegt het Oekraïense ministerie van Energie dinsdag.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.
4 uur geleden