Paus aangekomen in Singapore, laatste stop van reis Zuidoost-Azië
SINGAPORE (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is woensdag in Singapore aangekomen voor het laatste deel van zijn reis door Zuidoost-Azië. Hij blijft twee nachten in de stadstaat, waar hij onder meer een mis houdt voor naar verwachting 55.000 gelovigen, en keert daarna terug naar Vaticaanstad.
Franciscus is de tweede paus die Singapore bezoekt. Het land met 5,9 miljoen inwoners telt ongeveer 210.000 katholieken. De paus werd bij aankomst op Changi Airport verwelkomd door cultuurminister Edwin Tong en kreeg bloemen van schoolkinderen. Woensdag staat alleen een privéontmoeting met jezuïeten op de agenda.
Het hoofd van de katholieke kerk heeft donderdag besprekingen met onder anderen president Tharman Shanmugaratnam, premier Lawrence Wong en voormalig premier Lee Hsien Loong. De mis wordt die dag gehouden in het Nationaal Stadion.
De reis van twaalf dagen bracht de paus eerder naar Indonesië, Papoea-Nieuw-Guinea en Oost-Timor. In dat laatste land kwamen naar schatting 600.000 mensen af op de mis, bijna de helft van de bevolking. De 87-jarige Franciscus gaat eind deze maand ook nog naar België en Luxemburg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
1 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.
3 uur geleden