Paus aangekomen in Singapore, laatste stop van reis Zuidoost-Azië
SINGAPORE (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is woensdag in Singapore aangekomen voor het laatste deel van zijn reis door Zuidoost-Azië. Hij blijft twee nachten in de stadstaat, waar hij onder meer een mis houdt voor naar verwachting 55.000 gelovigen, en keert daarna terug naar Vaticaanstad.
Franciscus is de tweede paus die Singapore bezoekt. Het land met 5,9 miljoen inwoners telt ongeveer 210.000 katholieken. De paus werd bij aankomst op Changi Airport verwelkomd door cultuurminister Edwin Tong en kreeg bloemen van schoolkinderen. Woensdag staat alleen een privéontmoeting met jezuïeten op de agenda.
Het hoofd van de katholieke kerk heeft donderdag besprekingen met onder anderen president Tharman Shanmugaratnam, premier Lawrence Wong en voormalig premier Lee Hsien Loong. De mis wordt die dag gehouden in het Nationaal Stadion.
De reis van twaalf dagen bracht de paus eerder naar Indonesië, Papoea-Nieuw-Guinea en Oost-Timor. In dat laatste land kwamen naar schatting 600.000 mensen af op de mis, bijna de helft van de bevolking. De 87-jarige Franciscus gaat eind deze maand ook nog naar België en Luxemburg.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
3 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
3 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
4 uur geleden