Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pauluskerk: winterregeling voor daklozen werkt niet

Pauluskerk: winterregeling voor daklozen werkt niet

ROTTERDAM (ANP) - De winterregeling voor daklozen werkt niet. Dat stelt de Pauluskerk in Rotterdam, die in de nacht van donderdag op vrijdag de deuren opende voor daklozen in Rotterdam die nergens anders terechtkonden.

Volgens de kerk zorgde de gemeente Rotterdam niet voor extra bedden, hoewel kou was voorspeld. "In november en december vroor het al drie keer 's nachts, maar waren er geen extra plekken", zegt dominee van de kerk Dick Couvée.

Sinds november 2019 is in Rotterdam de winterregeling van kracht, een gezamenlijke regeling van Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amsterdam. Als de weersverwachting is dat de gevoelstemperatuur tot onder het vriespunt daalt, worden extra bedden geregeld voor daklozen, zodat niemand op straat hoeft te slapen. Ook afgelopen week waren er geen extra bedden, terwijl de gevoelstemperatuur onder nul lag, aldus Couvée. "Het is veel te koud. Dus regelen we nu zelf opvang."

Onzekerheid

In de nacht van donderdag op vrijdag sliepen volgens de dominee ruim dertig mensen in slaapzakken op de grond van de kerk. "Ook in de nacht van woensdag op donderdag waren we open. Sommige mensen hadden al dagen niet geslapen."

De Pauluskerk gaat vaker slaapmogelijkheden bieden als de gemeente bij kou en ontij geen extra bedden neerzet, laat de instelling weten in een verklaring. Vrijwilligers houden de kerk open. "Zoals het nu gaat is het voor deze mensen geen doen. Als het vriest worden bedden neergezet en zodra de temperatuur een graadje boven nul stijgt gaat de deur weer dicht. Daklozen blijven tot op het laatste moment in onzekerheid. Slaap ik vannacht binnen of moet ik buiten slapen?", aldus Couvée. Daarbij zijn voorspellingen altijd onzeker, stelt de kerk. "Dan blijkt het uiteindelijk toch kouder dan nul graden en moeten mensen in de vrieskou slapen."

Meer uit Binnenland

Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

14 minuten geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

45 minuten geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

1 uur geleden
Brabant roept Defensie op met spoed droogteprotocollen te herzien

DEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."

1 uur geleden
Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

1 uur geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

1 uur geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

1 uur geleden