Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paulina vervangt Martina in finale 4x100 bij World Relays

Paulina vervangt Martina in finale 4x100 bij World Relays

CHORZOW (ANP) - Sprinter Churandy Martina komt zondagavond niet in actie in de finale van de 4x100 meter bij de World Relays in het Poolse Chorzow. Hensley Paulina vervangt de 36-jarige routinier uit Curaçao, die zaterdag wel de slotloper was in het mannenkwartet dat kwalificatie voor de Olympische Spelen afdwong. Martina doet in Tokio voor de vijfde keer mee aan de Spelen.

Ook andere estafetteteams wisselen van samenstelling. Zo zal Femke Bol niet starten in de finale van de 4x400 gemengd en alleen de finale van 4x400 vrouwen lopen. Ze is dan de derde loopster. Lieke Klaver, die zaterdag de series van 4x400 gemengd liep, is nu de slotloopster in de 4x400 vrouwen.

Naomi Sedney komt in de ploeg voor de finale van de 4x100 vrouwen. Ze neemt als slotloopster de plek in van Marije van Hunenstijn. Jamile Samuel, Dafne Schippers en Nadine Visser zijn de eerste drie loopsters in het kwartet, dat zich zaterdag ook wist te plaatsen voor de Olympische Spelen.

De series op zaterdag verliepen zeer succesvol voor de Nederlandse atletiekploeg. De teams op de 4x100 vrouwen, 4x400 mannen en 4x400 gemengd verzekerden zich van een startbewijs voor Tokio en voegden zich bij de al geplaatste teams op de 4x100 mannen en 4x400 vrouwen. De Nederlandse atletiek is daardoor op de Spelen met het maximale aantal van vijf estafetteteams aanwezig.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

3 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

5 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

6 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

7 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

7 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

9 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

11 uur geleden