Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paulina vervangt Martina in finale 4x100 bij World Relays

Paulina vervangt Martina in finale 4x100 bij World Relays

CHORZOW (ANP) - Sprinter Churandy Martina komt zondagavond niet in actie in de finale van de 4x100 meter bij de World Relays in het Poolse Chorzow. Hensley Paulina vervangt de 36-jarige routinier uit Curaçao, die zaterdag wel de slotloper was in het mannenkwartet dat kwalificatie voor de Olympische Spelen afdwong. Martina doet in Tokio voor de vijfde keer mee aan de Spelen.

Ook andere estafetteteams wisselen van samenstelling. Zo zal Femke Bol niet starten in de finale van de 4x400 gemengd en alleen de finale van 4x400 vrouwen lopen. Ze is dan de derde loopster. Lieke Klaver, die zaterdag de series van 4x400 gemengd liep, is nu de slotloopster in de 4x400 vrouwen.

Naomi Sedney komt in de ploeg voor de finale van de 4x100 vrouwen. Ze neemt als slotloopster de plek in van Marije van Hunenstijn. Jamile Samuel, Dafne Schippers en Nadine Visser zijn de eerste drie loopsters in het kwartet, dat zich zaterdag ook wist te plaatsen voor de Olympische Spelen.

De series op zaterdag verliepen zeer succesvol voor de Nederlandse atletiekploeg. De teams op de 4x100 vrouwen, 4x400 mannen en 4x400 gemengd verzekerden zich van een startbewijs voor Tokio en voegden zich bij de al geplaatste teams op de 4x100 mannen en 4x400 vrouwen. De Nederlandse atletiek is daardoor op de Spelen met het maximale aantal van vijf estafetteteams aanwezig.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

5 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

16 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden